Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Covid-19 Salgınına Yerli Aşı Müjdesi! Ne Zaman Deneneceği Açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında koronavirüs ile mücadele sürecine değindi. Bu kapsamda devam eden aşı çalışmaları hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli aşının önümüzdeki bahar aylarından itibaren deneme sürecine başlayacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Covid-19 Salgınına Yerli Aşı Müjdesi! Ne Zaman Deneneceği Açıklandı

Koronavirüs ile mücadele süreci Türkiye'de belli bir aşamada devam ederken Avrupa ülkelerinde vaka sayıları korkutucu rakamlara ulaştı.

Başta Fransa olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesinde vaka sayıları kış ayları öncesinde hızla yükseliyor. Salgının ikinci dalgasını hisseden Avrupa'nın yanında dünyanın çeşitli ülkelerinde de vaka artış haberleri geliyor. 

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE YERLİ AŞI

Salgının yeniden yükseldiği kış ayları öncesinde tüm gözler ise ülkelerin aşı çalışmalarına dönmüş durumda. 

Çin, Rusya, ABD, İngitere gibi ülkeler aşı konusunda önemli bir aşama elde etmiş olsalarda henüz deneme süreçleri tamamlanmadı. Türkiye'de de Covid-19 aşısı için özel çalışmalar yürütülüyor. Halen devam eden çalışmalarda çeşitli aşamalar atlatılmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son açıklamasında yerli aşı konusuna değindi. 

Katılmış olduğu bir programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı çalışmaları hakkında son bilgileri verdi. Çalışmaların ne zaman deneme aşamasına geleceğine ilişkin tarih veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Yerli aşı) İnşallah önümüzdeki bahar aylarında kendi aşımızı vatandaşlarımıza uygulayabilecek aşamaya gelmiş olacağız. ürkiye bir yandan Çin, Rusya, Amerika gibi ülkelerdeki aşı çalışmalarını yakından takip ederken diğer yandan da kendi aşısını geliştirmek için yoğun çaba içerisindedir." ifadelerini kullandı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)