Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Oğuzhan Asiltürk'ün İftar Buluşması Saadet Partisi'nde Kriz Çıkardı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile iftar buluşması siyasette farklı yansımalara neden oldu. Saadet Partisi içerisinde kriz çıkarken Milli Gazete için de bir iddia geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Oğuzhan Asiltürk'ün İftar Buluşması Saadet Partisi'nde Kriz Çıkardı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son aylarda Saadet Partisi'ne yönelik hamleleri siyaset sahnesinde ses getirmeye devam ediyor. Milli Görüş'ün duayen ismi olan ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Oğuzhan Asiltürk ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurduğu temaslar Saadet Partisi içerisinde her defasında yeni bir krize neden oluyor.

SAADET PARTİSİ'NDE YENİ KRİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Oğuzhan Asiltürk iftarda bir araya geldi. Bu buluşmanın haberini ise Cumhurbaşkanlığı'nın resmi sosyal medya hesapları kamuoyuna duyurdu. Bu haberin duyulmasının ardından ise eleştiriler yağmaya başladı.

İLK AÇIKLAMA GELDİ

Saadet Partisi'nde daha önce yöneticilik de yapan Ali Aktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Oğuzhan Asiltürk'ün buluşmasını eleştirerek, “Oğuzan Asiltürk'ün Saadet partisi'ni saraya ekleme çabalarını ibretle takip ediyoruz. Bunun üzerine kişisel olarak yeni bir yol açma kararı verdim. Mevcut yönetimin herkesin gözünün önünde olan bu açık pazarlığa karşı net bir tavır ortaya koyamamsını yardırgıyorum. Saraya teslim olmayacağız, yolumuzu tırnaklarımızla kazıya kazıya açacağız.” dedi.

MİLLİ GAZETE'YE ASİLTÜRK MÜDAHALESİ İDDİASI

Saadet Partisi'nin son yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Necdet Gökçınar da bir açıklama yaptı. Milli Gazete'de Oğuzhan Asiltürk'ün müdahaleleri olduğunu söyleyen Necdet Gökçınar, “Muhterem Mustafa Kasadar hocamızın Milli Gazete'deki yazılarına Oğuzhan Asiltürk'ün gazete yönetimine verdiği talimat ve baskı sonucunda son verildi. Hayırlısı olsun.” ifadelerini kullandı.

SAADET PARTİSİ NE KARAR VERECEK?

Saadet Partisi içerisinde Oğuzhan Asiltürk'ün başını çektiği grubun Cumhur İttifakı'na katılma konusunda istekli oldukları biliniyor. Saadet Partisi yönetimi ise herhangi bir dağılıma neden olmamak için her iki tarafı da yatıştıracak bir politika yürütüyor. Ancak seçim sathına girildiğinde Saadet Partisi içerisinde ciddi ayrılıkların açığa çıkacağına büyük ihtimal verilmeye başlandı. Bunu önlemek için Temel Karamollaoğlu ve ekibi gayret etse de Oğuzhan Asiltürk gibi sözü geçen bir isme ne kadar direnebileceklerine şüpheyle yaklaşılıyor.

Yorumlar (0)