Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Meral Akşener'den Soruşturma Çağrısı

Emekli amirallerin bildiri yayınlamalarının ardından oldukça ısınan siyasette yeni tartışmalar açılmaya başlandı. 14 emekli amiral için gözaltı kararı verilmesini eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Meral Akşener'den Soruşturma Çağrısı
Türk siyasetinde emekli amirallerin yayınladığı bildiri odağında tartışmalar devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de bu konuda bir açıklama yaparak bildiriyi şekil olarak yanlış bulduğunu ve siyasetin siyasetçiler tarafından tanzim edilmesi gerektiğini söyledi.

AKŞENER'DEN BİLDİRİ AÇIKLAMASI

Bildirinin iktidarın kutuplaştırıcı siyasetine katkı yaptığını söyleyen Meral Akşener, “Bu bildiri yayınlanır yayınlanmaz demokrasi üzerinden tartışma yaratılacağını ve iktidarın da bunun üzerinde tepineceğini tahmin etmiştik. Elbette biz demokrasinin yanındayız. Siyasetçinin muhatabı siyasetçi olmalıdır. İnsanların fikir beyan etme hakları vardır. Ama gece yarısı bildirisinin doğru olmadığını ve bunun zevzeklik olduğunu söyledik.” dedi.

İKTİDARIN BÜROKRATLARI DA ZEVZEKLİK YAPIYOR

Emekli amirallerin gözaltına alınmasına dair uygulamayı eleştiren Meral Akşener, “Çok konuşmanın boş konuşma olduğu şeklinde değerlendirdiğimiz bildirinin ardından insanların gözaltına alınmaları da doğru değildir. O zaman bize bir soru sorma hakkı doğar. Bu iktidarın bazı bürokratları var. Sürekli zevzeklik yapıyorlar. Emekli amirallerden de çok farklı değiller. Siyasi partilere, muhalefete ayar vermek bürokratların haddi midir? Hani demokrasi, nerede milli irade? Bugün ortalığı inletenler sarayda yaşayıp muhalefete saygısızlık yapanlara ses çıkarmışlar mıdır? Size oyu bu millet verip iktidar yaptı da muhalefete oyu bir başka ülkenin vatandaşı mı verdi? Böyle bir sakat zihniyet olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÇAĞRI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir çağrıda bulunan Meral Akşener, “Buradan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sesleniyorum. Madem benim zevzeklik olarak tanımladığım bildiri üzerinden bir gözaltı süreci başlattınız o halde muhalefete, ana muhalefet partisi liderine, İYİ Parti'nin Genel Başkanı'na hakaret eden yargıçlardan tutun saray şürekası bürokratlara kadar ne kadar zevzeklik yapan varsa onlara da aynı muameleyi yapın. Bakalım milli iradeye ne kadar bağlısınız, saygılısınız. Ancak yapmazlar. Onların keseri hep kendi taraflarından yontar.” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)