Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KPSS açıklaması! KPSS sınavı iptal mi ediliyor, Cumhurbaşkanı ne dedi?

2022 KPSS sınavında sorulan soruların bir yayınevine ait sorular olduğu iddiası tartışılmaya devam edilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. KPSS sınavı iptal mi edilecek? KPSS’de soru skandalı iddiası gerçek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KPSS açıklaması!

2022 KPSS Lisan sınavı geçtiğimiz Pazar günü yapıldı. Ancak bu sınav hakkında bugün gündeme bomba gibi bir iddia geldi. Bu iddiaya göre özel bir yayınevinin KPSS soruları ile ÖSYM’nin yaptığı KPSS sınavındaki bazı sorular birebir aynı. Gün boyunca KPSS’de soru skandalı yönünde tartışmalar yaşanırken konuya son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da müdahil oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KPSS AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KPSS sınavına ilişkin sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, “Devlet Denetleme Kurulu’na 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin inceleme talimatı verdik. Bu inceleme en kısa sürede yapılacak ve sonucu da kamuoyu ile paylaşılacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KPSS açıklaması! KPSS sınavı iptal mi ediliyor, Cumhurbaşkanı ne dedi?

KPSS sınavına girenlerin endişe etmemeleri gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devlet Denetleme Kurulumuz tarafından yapılacak olan 2022 KPSS ile alakalı incelemenin sonucunda elde edilen tüm veriler büyük bir titizlikle değerlendirilecektir. Bu değerlendirmenin neticesinde de gereken adımlar ivedilikle atılacaktır. Biz tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.” ifadelerini kullandı.

ÖSYM İDDİALARIN ASILSIZ OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KPSS açıklaması! KPSS sınavı iptal mi ediliyor, Cumhurbaşkanı ne dedi? - Resim : 2

KPSS sınavında soru skandalı yaşandığı iddiaları ile alakalı olarak bugün tüm gözler sınavın tek sorumlusu olan ÖSYM’ye çevrilmişti. ÖSYM tarafından bugün bu iddialara ilişkin bir açıklama yapıldı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili iddiaların incelendiği ve bu iddiaların asılsız olduğu duyurusu yapılmıştı. Ancak ÖSYM’nin bu duyurusunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devreye girerek soruların incelenmesi talimatını verdi.

KPSS SINAVI İPTAL Mİ EDİLECEK?

KPSS sınavının iptal edilip edilmeyeceğine dair süreç ile alakalı henüz başlamış bir girişim bulunmuyor. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görev verdiği Devlet Denetleme Kurulu’nun incelemesinde iddiaların doğru olduğu görülürse KPSS sınavının iptal edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu konuda yapılacak olan incelemenin sonuçları belirleyici olacak.