GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Erken Seçim, Kısıtlama, Restoran ve Aşı Açıklaması!

Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlaması, kısıtlamaların gevşetileceği tarih, erken seçim, aşı takvimi ve restoranların açılma tarihi hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlaması, kısıtlamaların gevşetileceği tarih, erken seçim, aşı takvimi ve restoranların açılma tarihi hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma Namazı çıkışı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, kamuoyu tarafından en  çok merak edilen sorular hakkında yanıtlar verdi. 

TÜRKİYE’DE ERKEN SEÇİM OLACAK MI?

Son dönemde muhalefet tarafından çok daha yüksek sesle dile getirilen erken seçim konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk kez bu kadar kesin konuştu. Basın mensuplarının erken seçim taleplerine verilecek olan yanıtı sormasının üzerine “Biz muhalefetteki siyasi partiler gibi bir acelecilik içerisinde değiliz. Takvim Haziran 2023. 

Bundan önce erken seçim falan söz konusu değil. Oturmuş demokrasilerde aklınıza estiği zaman erken seçime gidilmez. Erken seçim yaygaraları oturmamış, ne elde edebiliriz diye düşünenlerin hayalidir. Cumhur İttifakı olarak kesinleşmiş bir tarih vardır. Bu tarih de Haziran 2023’tür” diyerek Türkiye’de seçimlerin 2023 yılında yapılacağını dile getirdi. 

KISITLAMALAR NE ZAMAN GEVŞEYECEK, HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILACAK MI, RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Yeni koronavirüs vaka sayısı için açıklanan rakamlarda yaşanan büyük düşüş sonrasında vatandaşlar özellikle de sokağa çıkma yasağı konusunda gevşeme kararı çıkıp çıkmayacağını merak etmeye başlamıştı. 

Hafta içi sokağa çıkma yasağı kararının kaldırılması, hafta sonu için de ilk etapta belirli saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması ardından ise yasağın tamamen kaldırılması vatandaşın ortak talebi olarak görülürken konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önemli açıklamalar yapıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında “Restoran konusunu kabine toplantısında değerlendireceğiz. Endişelerimiz var. Ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da maalesef sıkı tutulmuyor. Böyle bir riske girmek istemiyoruz. Elimizdeki verilere bakarız buna göre bir esneme yapabiliriz” diyerek önümüzdeki günlerde konu hakkında yeni açıklama yapacaklarını dile getirdi. 

Çin’den ikinci parti aşı için onay aldıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 milyon doz aşının bu hafta sonuna kadar gelebileceğini dile getirdi. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir