Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni seçim talimatları Resmi Gazete ile yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile İlgili 2023/6 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, 15 Mart 2023 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni seçim talimatları Resmi Gazete ile yayımlandı

15 Mart 2023 tarihli ve 32133 sayılı Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile İlgili 2023/6 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yürürlüğe girdi. Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacağı ilan edilen Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi hakkında alınan yeni kararlar ilan edildi. 

Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile İlgili 2023/6 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi

"Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin Anayasa'nın 79'uncu maddesinde öngörülen 'Seçimlerin başlamasından bitimine kadar, seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü" ilkesine yaraşır bir şekilde gerçekleştirilebilmesini teminen YSK ile il ve ilçe seçim kurullarının bu kapsamdaki çalışmalarına, diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca da her türlü işgücü, araç ve gereç desteği verilmesi önem arz etmektedir.

Bu itibarla, birlikte yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin başarıyla gerçekleştirilerek millet iradesinin sandığa sağlıklı olarak yansıması amacıyla ilçe seçim kurulları başta olmak üzere seçim kurulu başkanlıklarının yer ve araç tahsisi, bilgisayar, yazıcı, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör gibi ihtiyaçları ile bunları kullanabilen nitelikli işgücü takviyesinin herhangi bir aksamaya meydan verilmeden karşılanması konusunda başta mülki idare amirleri olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları, kamu bankalarının yöneticileri ile güvenlik güçlerinin amirleri tarafından gereken tüm önlemler alınacak ve bu hususta azami gayret ve duyarlılık gösterilecektir. Bilgilerini ve gereğini rica ederim."

SONRAKİ HABER