Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Emekliler Hakkında Açıklamasına Fatih Portakal'dan Tepki

Gazeteci Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emekliler hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilerin tarihin en iyi gelir seviyesine sahip olduğu sözlerine katılmadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Emekliler Hakkında Açıklamasına Fatih Portakal'dan Tepki
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli vatandaşlara dair açıklamalarda bulundu. AK Parti olarak emeklilere ayrı bir önem verdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emeklilerimiz bugün tarihlerinin en iyi gelir seviyesine sahiptir. 2002'den önceki emeklilerin durumunu bir hatırlayın. 19 yıllık süreçte emekli maaşları hakkında çok sayıda düzenlemeye imza attık. Bununla da yetinmedik ihtiyaç anından en düşük emekli maaşlarına seyyanen zamlar uyguladık. Bu konuda müspet bir noktaya geldiğimizi düşüyorum.” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN EMEKLİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli vatandaşlara AK Parti tarafından yeni imkanların da tanındığını söyleyerek, “AK Parti öncesinde emekli vatandaşlarımız bayram ikramiyesi alabiliyorlar mıydı? Biz bu uygulamayı başlattık ve hem Ramazan Bayramı hem de Kurban Bayramı öncesinde 1.000 TL bayram ikramiyesi ödemeye başladık. Bu yıl bu ikramiyelere enflasyon oranında zam da yapıyoruz. Birilerinin hayal edemediğini bizler yaptık, yapıyoruz, yapacağız,” ifadelerini kullandı.

FATİH PORTAKAL TEPKİ GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emekliler hakkında yaptığı bu açıklamalara gazeteci Fatih Portakal tepki gösterdi. Sosyal medya hesabı üzerinden eleştirisini ortaya koyan Fatih Portakal, “Ülkenin büyük bir kısmı süslü sözcüklerle yine kandırılıyor. Kandıranlar, kandırılanlar ve okuyup da benim gibi itiraz edenler. Ben kandırılanlardan hiç olmadım. Sizler de her bir cümleyi sorgulayın, temeli var mı ve dayanağı var mı diye öğrenin. Bu kötü bir şey değil. Sorguladıkça özgürleşir, dünyayı daha doğru görürsünüz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bu şekilde tepki veren gazeteci Fatih Portakal'ın paylaşımı oldukça etkileşim aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir süre önce bankacılık konusundaki sözleri nedeniyle mahkemelik olan Fatih Portakal'ın yargılaması yapılmış ve mahkeme Fatih Portakal'ın Cumhurbaşkanı'na hakaret etmediğine hükmederek beraatine karar vermişti. Şimdi yine bu ikili mahkemelik olabilecek sert bir açıklama ile karşı karşıya geldiler. Herhangi bir mahkeme sürecine dair kamuoyuna bir duyuru henüz yapılmadı.
Yorumlar (0)