Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'a Sert Cevap!

Geçtiğimiz pazar sabahı Karabağ'da Ermenistan ordusunun Azerbaycan'a saldırması sonucunda başlayan çatışmalar tüm şiddetiyle devam ederken Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Türkiye açıklamalarına bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'a Sert Cevap!

Tüm dünyada gözler Karabağ'da Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan çatışmaya çevrildi. Geçtiğimiz pazar sabahı Ermenistan ordusu Karabağ'da Azerbaycan topraklarına saldırarak askerleri ve sivilleri öldürmesinin ardından Azerbaycan misliyle karşılık verdi. İki ülke arasında günlerdir sert şekilde çatışmalar devam ediyor.

ERMENİSTAN'IN TÜRKİYE KORKUSU!

Ermenistan ordusu Azerbaycan karşısında çok büyük kayıplar verirken Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan yaşanan başarısızlığın üzerini örtmek için Türkiye'ye yönelik açıklamalarda bulundu. Paşinyan Rus haber ajanslarına yaptığı açıklamalarda Türkiye'nin iki ülke arasındaki çatışmaya müdahil olmaması gerektiğini aksi halde bölgedeki ülkelerin çok büyük kayıplar yaşayacağını söyledi.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan'a bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz tavrımızı net bir şekilde ortaya koyduk. Azerbaycan bizim iki devlet tek millet kardeş ülkemizdir. Yanında olduk, olmaya devam ediyoruz ve olacağız. Türkiye kartlarını açık bir şekilde ortaya koymuştur.” dedi.

NE YAPACAĞIMIZI PAŞİNYAN'A SORACAK DEĞİLİZ!

Konu ile alakalı olarak açıklamalarını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın açıklamalarını ciddiye alacak değiliz. Türkiye bölgesel anlamda da küresel anlamda da büyük bir devlettir. Ne yapacağını da gayet iyi bilir. Biz ne yapacağımızı Paşinyan'a soracak değiliz. Kendisi bir şey yapmak istiyorsa Karabağ'da işgalden vazgeçsin ve bölgeyi terketsin. Azerbaycan ne zaman bizden bir yardım talep ederse anında yerine getirmekten çekinmeyiz.” ifadelerini kullandı.

Emlak365.com

Yorumlar (0)