Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Yarın Olağanüstü Toplantı Yapılacak! Cumhurbaşkanı Erdoğan Toplantı Sonrası Ne Açıklayacak?

Türkiye'de 103 amiral tarafından imzalanan bildirinin yansımaları devam ediyor. AK Parti Merkez Karar Yönetme Kurulu (MKYK) toplantısı öne çekilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da açıklama yapacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Yarın Olağanüstü Toplantı Yapılacak! Cumhurbaşkanı Erdoğan Toplantı Sonrası Ne Açıklayacak?
Türkiye'de 103 amiral tarafından imzalanan ve yayınlanan bildirinin yankıları artarak devam ediyor. Özellikle AK Parti'de adeta olağanüstü hal ilan edildi. Perşembe günü yapılacağı söylenen Merkez Karar Yönetme Kurulu (MKYK) toplantısının tarihi değiştirildi. Tüm bu son dakika gelişmeleri yaşanırken Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan da açıklama yapıldı.

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DUYURULDU

Amirallerin bildirisi neticesinde teyakkuza geçen siyaset kurumu yeni bir durum değerlendirmesine ihtiyaç duymaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir değerlendirme toplantısı yapacağı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada kamuoyuna seslenecek ve amirallerin bildirisine dair tepkisini ortaya koyacak.

AK PARTİ MKYK TOPLANTISI ÖNE ÇEKİLDİ

AK Parti tarafında da olağanüstü gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin bir açıklama yaparak, “Biz AK Parti olarak MKYK toplantımızı Perşembe günü olarak planlamıştık. Ancak normal olmayan bir durumla karşı karşıyayız.Bu son gelişmeleri değerlendirmek içöin MKYK toplantımızın tarihini değiştirdik. Pazartesi günü Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde toplanacağız. İlgili bildiriye dair gelişmeleri genişbir şekilde değerlendirmeimkanı bulacağız. Tavrımızı oldukça kuvvetli bir şekilde atmamız gereken adımları bu toplantıda netleştireceğiz. Türkiye'de darbelere de darbe imalarına da artık yer olamaz.” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE AÇIKLAYACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın yapılacak değerlendirme toplantısının ardından açıklamalarda bulunacak. Herkes Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ne açıklayacağını merak etmeye başladı. Bu konuda çeşitli iddialar siyaset kulislerine düşmeye başladı. İddiaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın net bir şekilde amirallerin bildirisine karşı bir duruş sergileyecek. Bu duruşu de temellendirmek için gündeme getirilen Montrö Boğazlar Sözleşmesi hakkında da detaylı bilgilendirme yapacak. Ayrıca milli iradeye de vurgu yaparak Türkiye'nin darbe imalarına dahi tahammülü olmadığını beyan edecek. Bunun yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Temmuz vurgusu yaparak Türk milletinin darbe karşısındaki tutumunu hatırlatması da bekleniyor.

 
Yorumlar (0)