Cumhuriyet Savcısı Kendisini Sıra Beklemeden Muayene Etmeyen Hekimi Gözaltına Aldırdı

Osmaniye'de bir Cumhuriyet Savcısı hastanede sıra beklemeden Ortapedi servisinde muayene olmak istedi. O sırada başka bir hastayı muayene eden doktor savcının talebini reddetti. Yaşanan bu olayın ardından ise savcı hekimi gözaltına aldırmak istedi.

Cumhuriyet Savcısı Kendisini Sıra Beklemeden Muayene Etmeyen Hekimi Gözaltına Aldırdı
Osmaniye'de bir hastanenin Ortopedi bölümünde bir Cumhuriyet Savcısı doktoru kendisini muayene etmediği için gözaltına aldırmak istediği iddia edildi. İşte yaşanan olan ve doktorun açıklamaları

KENDİSİNİ MUAYENE ETMEYEN DOKTORU GÖZALTINA ALDIRMAK İSTEDİ

Haberler sitesinde yer alan habere göre; Cumhuriyet Savcısı muayene için Osmaniye Devlet Hastanesine geldi. Burada Ortopedi bölümünde muayene olmak isteyen savcının sıra almadan ve içeride hasta olmasına rağmen beklemeden muayene olmak istedi.

Ortopedi Uzmanı Doktorundan kendisini muayene etmesini isteyen savcının talebi reddedildi. Doktor içeride başka bir hasta olduğunu söyledi. Ayrıca daha önce ki muayenesini başka doktordan olan savcının kendi doktoruna kontrol olmasını gerektiğini ifade eden Ortopedi Doktoru kendisini muayene edemeyeceğini belirtti.

Bunun üzerine iddiaya göre Savcı kendisini muayene etmeyen doktorun gözaltına alınması için polise talimat verdi.

Yaşanan bu sürecin ardından ise hastanede görevli diğer sağlık çalışanları ve doktorlar Ortopedi Doktorunun gözaltına alınmasını engellemeye çalıştılar. Hastane personeli ortopedi doktorunun odasının önüne gelip gözaltına alınmayı engellemeye çalıştılar. Olayın sakinleşmesinin ardından ise doktor başka bir araçla Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü'ne ifade vermeye gitti.

Doktordan Açıklama

Olayın ortasında yer alan Ortopedi Doktoru ise yaşanan olayı basın mensuplarına aktardı. Savcının nüfuzunu kullandığını ifade eden doktor muayene talebinin ret etmesinin ardından savcının "Odamda bana bağırdı çağırdı. 'Şimdi senle görüşeceğiz, sen beni nasıl muayene etmezsin' dedi. Ben ve hemşirem odamdan çıktık. Bir süre sonra geri geldim. Hastalarım odanın önünde birikmiş şekilde duruyor. Odama girdiğimde savcı bey hala odadan gitmemiş. Sonra 'Ters kelepçe yapın emniyete götürün' şeklinde polise talimat vermiş." açıklamasında bulundu.
Yorumlar (0)