Darbe İmalı Gece Yarısı Bildirisine Hükümetten Çok Sert Tepki

103 emekli amiralin imzaladığı bildiriye hükümetten çok sert tepki geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere çok sayıda isim peşpeşe açıklamalarda bulundular.

Darbe İmalı Gece Yarısı Bildirisine Hükümetten Çok Sert Tepki
103 emekli amiral Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri yayımladılar. Hükümeti hedef alan bildiriye ilişkin ise hükümetten ve Cumhurbaşkanlığından üst üste açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, İçişleri Bakanı Soylu ve TBMM Başkanı Şentop söz konusu bildiriye tepki gösterdiler.

O BİLDİRİYE HÜKÜMETTEN ÇOK SERT YANIT

Emekli amiraller tarafından yayımlanan bildiriye siyasiler sosyal medya hesaplarından yanıt verdiler. Üst üste yapılan açıklamaların bazıları şu şekilde;

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile söz konusu bildiriye çok ser tepki gösterdi. Bakan Soylu açıklamasında "Demokrasiye, devlete ve millete sadakatle bağlı, rütbesini üniformasını siyaset malzemesi yapmayanları daima şükranla yad ederiz... Ya diğerleri.." dedi.

Numan Kurtulmuş

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'ta yapmış olduğu açıklamasında "Yayınladıkları sözde bildiri ile siyasete akıl, millete ayar vermeye çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay

Söz konusu bildiriye en sert tepkilerden birisi de Fuat Oktay'dan geldi. Oktay Twitter hesabından yaptığı açıklamasında 'Mezarlıkta ıslık çalan korkaklar misali, Millet İradesini ve Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşunu hazmedemeyen darbe seviciler demokratik kurumlara, seçilmişlere ve de Türk Silahlı Kuvvetlerine ayar verme hadsizliğinde bulunmuşlar... #HaddiniziBilin. Bu vesayet muhiplerinin hevesleri en son 15 Temmuz gecesi kursaklarında kalmış, millet olarak unutamayacakları bir ders vermiştik. Bugün de her platformda gerekli cevap en net şekilde verilecektir. Göze alabilene, #hodrimeydan'' dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül

Bakan Gül'de sosyal medya hesabından söz konusu bildiriye dair "Köhnemiş vesayetçi zihniyetin prangalarından kurtulan, bu zihniyetten hesap soran, gücünü milli iradeden alan bir Türkiye var artık" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın 

103 emekli amiralin imzasının yer aldığı bildiriye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Haddinizi bilin, yerinizde oturun" sözleriyle tepki gösterdi.

TBMM Başkanı Başkanı Mustafa Şentop

Meclis Başkanı Mustafa Şentop'ta konuya ilişkin ''Yıllardır, içerde dışarda vatan ve millet düşmanlarıyla cephe cephe amansız bir mücadele sürerken ortalıkta gözükmeyen emekliler, kendi uydurdukları gündemlerle kaos simsarlığı üstlenmişler; belli. Kahraman milletimiz 15 Temmuz'da sadece FETÖ'cü darbecileri değil, aynı kaynaktan beslendiğini bildiğimiz bütün darbe sevdalılarını da toprağa gömdü. Düşünce açıklama başka, darbe çağrışımlı bildiri hazırlamak başka.'' ifadelerine yer verdi.
Yorumlar (0)