Devlet Bahçeli: HDP'yi Bir Daha Açılmamak Üzere Kapatmak Namus Görevidir!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin 13.Olağan Büyük Kurultayında bir konuşma yaparak HDP için açılan kapatma davasına dair değerlendirmelerde bulundu. Devlet Bahçeli HDP'nin bir daha açılmamak üzere kapatılması gerektiğini söyledi.

Devlet Bahçeli: HDP'yi Bir Daha Açılmamak Üzere Kapatmak Namus Görevidir!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir süredir HDP'nin kapatılması gerektiğine dair savunduğu düşüncesini MHP'nin 13. Olağan Büyük Kongresinde de dile getirdi.

FEZLEKELERİN ÖNÜNDE MİLLET ARKASINDA DEVLET VAR

Türk siyasetinin bir tavır geliştirmesi gerektiğini söyleyen Devlet Bahçeli, “Bölücü milletvekilleri hakkında TBMM'ye gelen fezlekeler için önüne arkasına bakalım demek siyaset değildir. Fezlekelerin önünü ve arkasını merak edenler varsa onlara buradan haykıralım. Fezlekelerin önünde hukuk, arkasında adalet vardır. Bu da size yetmiyorsa biraz daha araştırdığınız fezlekelerin önünde millet, arkasında devlet olduğunu görürsünüz.” dedi.

TÜRKİYE'Yİ ROTASINDAN ÇIKARTAMAYACAKSINIZ!

Türkiye'nin bir erken seçim kıskacında kıstırılmak istendiğini söyleyen Devlet Bahçeli, “Türkiye'yi erken seçim kıskacına kıstırıp baskı altına alamazlar. Erken seçimden başka seçenek kalmadı diyerek kapı kapı dolaşanlar bilsin ler ki bu millet bunu yutmaz. Türkiye'yi rotasından çıkarma gayretlerinizi görüyor ve size rest çekiyoruz. Türkiye'yi rotasından çıkartamayacaksınız. Türkiye'yi bölemeyeceksiniz, Türkiye'yi parçalayamayacaksınız.” ifadelerini kullandı.

BU MİLLETİN SİZİNLE KAYBEDECEK VAKTİ YOK

Türkiye'nin artık önüne baktığını söyleyen Devlet Bahçeli, “Güçlendirilmiş parlamenter sistem rüyaları eskiye kıvrılıştır. Geleceğe dair söyleyecek sözleri olmayanlar açıklı bir şekilde güçlendirilmiş parlamenter sistem iddiaları ile kıvranmaktadırlar. Bu milletin sizinle kaybedecek vakti de, enerjisi de yoktur.” şeklinde konuştu.

HDP'NİN KAPATILMASI NAMUS GÖREVİDİR

HDP'nin kapatılmasına dair de düşüncelerini beyan eden Devlet Bahçeli, “HDP'nin kapatılması gerektiğini sürekli söyledik. Türkiye'ye düşmanlık edenler, Türkiye'yi bölmek isteyenler, askerimize ve polisimize kurşun sıkanlarla aralarında mesafe koymaya tenezzül dahi etmeme cüretini gösterenlerin Türk siyasetinde işleri yoktur. HDP bir daha açılmamak üzere kapatılmalıdır. HDP'nin açılmamak üzere kapatılması namus görevidir.” dedi.

Emlak365.com
Yorumlar (0)