Devlet Bahçeli: Sıkıyorsa, Yiyorsa, Cesareti Varsa Kemal Kılıçdaroğlu Gelsin Üstümüze Bassın

MHP Genel Başkanı Devlet bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Bahçeli açıklamasında Kılıçdaroğlu'nun gerçek milliyetçinin kendileri olduğunu söylemesine dair eleştirilerde bulundu.

Devlet Bahçeli: Sıkıyorsa, Yiyorsa, Cesareti Varsa Kemal Kılıçdaroğlu Gelsin Üstümüze Bassın
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki söz düellosu devam ediyor. Bahçeli bugün sert bir açıklama yayınlayarak Kılıçdaroğlu'nun asıl milliyetçinin kendileri olduğunu söylemesini eleştirdi.

KIÇIÇDAROĞLUNA YANIT VERDİ

Kemal Kılıçdaroğlu'nun sıkıntılı anlarda insanı güldürdüğünü söyleyen Devlet Bahçeli, “Kara mizahta iyice ustalaştı. Kabak tadı verse de grup toplantıları siyasi eğlenceye dönüştü. Kurusıkı atışın ve yalan edebiyatının tüm incelikleri Kılıçdaroğlu tarafından sahneleniyor. Kılıçdaroğlu gerçek milliyetçinin ve gerçek vatanseverin kendileri olduğunu söylemiş. Aslına bakıldığında çok önemli bir itirafla karşı karşıyayız. Gerçi bu gelişmeden de büyük bir memnuniyet duyduğumu gizleyemem. En azından altı okun içerisinde milliyetçilik olduğunu hatırlamış.” dedi.

KILIÇDAROĞLU MHP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ ADAYI OLABİLİR

Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerine devam eden Devlet Bahçeli, “Kılıçdaroğlu gerçek milliyetçi olduğunu söylüyorsa bunun gereklerini yerine getirmelidir. İşe önce PKK ve FETÖ ile olan bağını kopararak başlamalıdır. Bu da yetmez HDP ile olan ittifağı da sona erdirmelidir. Ardından da zilletin batağından çıkacağını duyurmalıdır. Kılıçdaroğlu bunları yaparsa gelip MHP'ye üye dahi olabilir. Siyasi mücadelesini aramızda verebilir. Hatta kendisine açık çek veriyorum. Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2023 Haziran ayında yapılacak seçimlerde MHP'nin Tunceli milletvekili adayı olmasının önünde herhangi bir engel yoktur. Temizlensin ve buyursun aramıza gelsin.” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu'na vaadi hakkında konuşmayı sürdüren Devlet Bahçeli, “Bizim vaadimiz Kemal Kılıçdaroğlu'nun milliyetçiliği kadar gerçekçidir. Bizim herkese kapımız açıktır. Bizim yüreğimizde temizlenmiş, yüklerini atmış ve yenilenmiş Kemal Kılıçdaroğlu'na bile yer vardır. Onu sevgiyle kucaklayacak, şaibeli geçmişini unutturacak hoşgörümüz herkesçe bilinmektedir.” şeklinde konuştu.

Erken seçim iddialarına dair de açıklama yapan Devlet Bahçeli, “Kılıçdaroğlu, HDP'li işbirlikçileri ve İP'li yoldaşları sonabaharda seçim olacağını konuşuyorlar. Seçim zamanında olacak diyoruz ama bir türlü algılayamıyorlar.” dedi.

SIKIYORSA GELSİN ÜSTÜMÜZE BASSIN

Kılıçdaroğlu'nun kendisi hakkında halı tabirini kullanmasına sert cevap veren Devlet bahçeli, “Kılıçdaroğlu bizim halı olduğumuzu söyleme gafletinde bulunmuş. Maden hakkımızda öyle düşünüyor, bizi halı olarak görüyor, zihninde öyle tasavvur ediyor o halde buyursun gelsin. Sıkıyorsa, yiyorsa, cesareti varsa gelsin de üstümüze bassın. Halı değiliz ama haya sahibiyiz. Süleymanşah Türbesi hakkında bize laf edenler geçmişte ne söylediğimize baksınlar. Kılıçdaroğlu'na pek tarzım olmayan bir siyasi üslupla yanıt verdim. Hak edene hak ettiğimi vermek görevimizdir.” ifadelerini kullandı.

Emlak365.com
Yorumlar (0)