Dikkat Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Son Dakika Sel Ve Su Baskını Uyarısı! 15 İlde Sağanak Yağış Olacağı Tahmin Ediliyor!

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava tahminleri açıklandı. Buna göre yurt genelinde az bulutlu ve açık bir havanın hakim olması beklenirken 15 ile de sağanak yağış uyarısı yapıldı. Bugün hava nasıl olacak?

Dikkat Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Son Dakika Sel Ve Su Baskını Uyarısı! 15 İlde Sağanak Yağış Olacağı Tahmin Ediliyor!

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan günlük hava tahminleri açıklandı. Meteoroloji'nin açıklamasına göre ülke genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 4 derece üzerinde seyredecek. Ülke genelin az bulutlu ve açık havanın beklendiği belirtilirken bazı illerde ise sağanak yağışlar meydana gelecek.

15 İLE SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Trabzon, Giresun, Rize, Artvin, Kars, Ardahan, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Erzincan, Van, Muş, Kayseri, Aksaray ve Kırşehir'de sağanak yağışlar etkili olacak. Zaman zaman bu illerde yağışların şiddetini arttırması beklenirken yetkililerin kuvvetli yağış ihtimali nedeniyle sel ve su baskınları hakkında vatandaşları uyarmaları istendi. Yaşanabilecek kötü olayların önüne geçilmesi için ilgili illerde kriz masaları oluşturuldu.

KUZEY AFRİKADAN TÜRKİYE'YE TOZ TAŞINACAK

Hava durumuna yönelik bir başka tahmin ise Marmara'nın batısı ile Ege kıyıları hakkında yapıldı. Bu bölgelerde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınması görülebileceği belirtildi. Aşırı bir toz taşıması olmayacak olsa da vatandaşlar tedbirli davranmaları istendi.

Denizlerde rüzgar ile alakalı olarak da tahmin yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü sakin bir gün beklenildiğini açıkladı. Denizlerde hafif rüzgar tahmin edilirken Doğu Karadeniz'de rüzgarın şiddetli olabileceği belirtildi.

Emlak365.com