Dün İstanbul'daki Tüm Taksiler Sadece 1 Türk Lirasıydı!

1 Mart 2018’de, yani bugün, İstanbul şehrindeki bütün taksiler yalnızca 1 Türk Lirası. Akıllı telefon aracılığı ile kullanılabilen BiTaksi uygu
Dün İstanbul'daki Tüm Taksiler Sadece 1 Türk Lirasıydı!

1 Mart 2018’de, yani bugün, İstanbul şehrindeki bütün taksiler yalnızca 1 Türk Lirası. Akıllı telefon aracılığı ile kullanılabilen BiTaksi uygu

1 Mart 2018’de, yani bugün, İstanbul şehrindeki bütün taksiler yalnızca 1 Türk Lirası. Akıllı telefon aracılığı ile kullanılabilen BiTaksi uygulamasının kullanıcıları, bugünlük ve yalnızca İstanbul için geçerli olan bu uygulamadan yararlanabiliyor.

Dün İstanbul'daki Tüm Taksiler Sadece 1 Türk Lirasıydı!

Tüm Taksiler 1 lira


İstanbul halkı, Bitaksi’nin düzenlemiş olduğu bu kampanya ile bugüne özel olmak üzere taksi hizmetinden sadece 1 Türk Lirası karşılında faydalanabiliyor. Hiçbir özel indirim kodu girmeye gerek kalmadan yararlanılabilen bu kampanya, kredi kartı, banka kartı yada BKM Express ödeme seçeneği ile ödeme yapıldığı takdirde geçerli oluyor. Bineceği taksiyi BiTaksi ile çağıran yolcular, sadece 1 Türk Lirası karşılığında taksi hizmetinden faydalanabiliyorlar. 1 Türk Lirası’na taksi kampanyası, sadece 30 Türk Lirası veya daha az tutan taksimetre tutarlarında geçerli oluyor ve taksimetre tutarının toplamda 30 Türk Lirası’nı geçtiği durumlarda ise toplam taksimetre tutarından 29 Türk Lirası düşülüyor. Yani uzun bir mesafe kat eden ve örneğin toplam taksimetre tutarı 50 Türk Lirası tutan yolcular, bu kampanya çerçevesinde 50 Türk Lirası yerine 31 Türk Lirası ödeyerek taksi hizmetinden faydalanabiliyor. Kampanyanın gerçekleşme sebebinin ise akıllı telefonlardaki taksi çağrıma uygulamalarının birbiriyle rekabet halinde olması olduğu düşünülüyor.

BiTaksi Uygulaması


BiTaksi, kendi tabirleri ile sıradan bir uygulamanın çok daha ötesinde olan bir şey. BiTaksi, büyükşehir insanı için bugüne kadar yapılmış en iyi ve en önemli icatlardan bir tanesi. BiTaksi, günümüzün akıllı telefon teknolojisinden etkin bir biçimde faydalanarak yolcu arayan taksiler ile taksi arayan yolcuları buluşturuyor, bir araya getiriyor ve her ikisinin de işinin görülmesini sağlıyor. BiTaksi sayesinde akıllı telefon yardımı ile çok kolay bir şekilde taksi çağırabilen İstanbul halkı, BiTaksi uygulaması sayesinde taksiyi kullanan şoförün adını ve kullandığı taksinin plakasını cep telefonunun ekranından görebiliyor. Taksinin gelişini cep telefonu ekranındaki haritadan izleme olanağını da kullanıcısına sağlayan BiTaksi uygulaması, aynı zamanda taksi şoförünün puanına da bakabiliyor. BiTaksi’nin en önemli avantajlarından bir tanesi de kredi kartı ile ödeme yapabilme avantajı olarak karşımıza çıkıyor.