e-Devlet Şifresi Olmayanlara PTT Kargoyla Adrese Teslim Şifre

Türkiye'de çok sayıda kurumun işlemi artık e-Devlet üzerinden yapılmakta. Vatandaşlar için her geçen gün yenilenen uygulama kapsamında birçok işlem bir kaç tıkla tamamlanabiliyor.

e-Devlet Şifresi Olmayanlara PTT Kargoyla Adrese Teslim Şifre
Türkiye'de çok sayıda kurumun işlemi artık e-Devlet üzerinden yapılmakta. Vatandaşlar için her geçen gün yenilenen uygulama kapsamında birçok işlem bir kaç tıkla tamamlanabiliyor. Milyonlarca vatandaşın kullandığı ve onlarca işlemin yer aldığı e-Devlet platformunda kişisel uygulamalarda bulunuyor.

Her bakanlığın ve bakanlık alt biriminin çok sayıda işleminin yer aldığı e-Devlet platformuna giriş yapılabilmesi için ise PTT'den şifre alınması gerekiyor. PTT şubelerinden alınan şifreler için yeni bir hizmet başlatıldı.

PTT KARGOYLA ADRESE TESLİM E-DEVLET ŞİFRESİ

Adrese teslim e-Devlet şifresine ilişkin ilk detaylar Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç tarafından yapıldı. Söz konusu uygulamadan kimlerin nasıl yararlanacağını açıklayan Ali Taha Koç uygulamanın hangi illerde başlatıldığını duyurdu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç yapmış olduğu konuşmasında daha önce e-Devlet Kapısı şifresi almayan 65 yaş üstü vatandaşların adreslerine e-Devlet şifresi için başvuruda bulunabileceklerini duyurdu. Ali Taha Koç açıklamasında söz konusu uygulamadan faydalanmak için “www.turkiye.gov.tr” adresi üzerindeki başvuru formunu doldurulması gerektiğini duyurdu. Form doldurma işlemi sonunda ise şifrenin adrese gönderilmesi için talep oluşturulacak.Pilot Uygulama Başlatıldı

Ali Taha Koç açıklamasında ayrıca uygulamanın nasıl işleyeceğine dair bilgi verdi. e-Devlet Kapısı üzerinden yapılan şifre talebinin PTT AŞ’ye iletildiğini duyurdu. Şifreyi alan vatandaşların şifre aktivasyonunu nasıl yapacaklarını da açıklayan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, vatandaşın, şifre zarfını teslim aldıktan sonra e-Devlet Kapısı giriş sayfasına erişim sağlaması gerektiğini söyledi. Bu süreçte vatandaşlardan kendi kimlik bilgileri talep edilecek, kendilerine ait bilgileri doğru bir şekilde sisteme giren vatandaşların hesapları aktif olacak tüm e-Devlet uygulamalarından faydalanabilecekler.TÜM TÜRKİYE'DE AKTİF OLACAK

Uygulamanın pilot olarak bası illerde başlatıldığına ilişkin de olarak açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç “Hizmet, pilot çalışmaların tamamlanmasının ardından tüm Türkiye’de başvuruya açılacak” dedi. PTT Kargo ile e-Devlet şifresi için uygulama şuan da İstanbul ve Ankara'da uygulanmaya başladı. PTT başta olmak üzere tüm kurumların gerekli alt yapı hizmetlerini tamamlamasının ardından uygulama 81 il geneli başlatılacak.
Yorumlar (0)