En Son Yapılan Seçim Anketinin Sonuçları Açıklandı! Hangi Parti Yüzde Kaç Oy Alıyor?

Avrasya Araştırma Şirketi tarafından yapılan son seçim anketinin sonuçları açıklandı. Araştırmaya katılan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve hükümeti değerlendirirken bugün seçim olsa kime oy verecekleri sorusuna da cevap verdiler. Son seçim anketinde en çok oyu hangi parti alıyor?

En Son Yapılan Seçim Anketinin Sonuçları Açıklandı! Hangi Parti Yüzde Kaç Oy Alıyor?

Türkiye'de yaşanan gelişmelerin siyasi tercihlere nasıl yansıdığını belirleyen anketlerin kamuoyu ile paylaşılmasına devam ediliyor. Avrasya Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen anket çalışmasının sonuçları kamuoyuna açıklandı.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I BAŞARILI BULUYOR MUSUNUZ?

Yapılan anket çalışmasında katılımcılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başarılı olup olmadığı soruldu. Ankete katılanların yüzde28,9'u Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı başarılı bulurken yüzde 40.2'si ise başarısız bulduklarını söylediler. Yüzde 30,9'luk kesim ise soru hakkında bir fikirleri olmadığını söylediler.

HÜKÜMETİ BAŞARILI BULUYOR MUSUNUZ?

Hükümetin performansının da değerlendirildiği anket sonucuna göre vatandaşların yüzde 30,3'ü hükümetin faaliyetlerini başarılı bulduklarını söylediler. Yüzde 41,9'luk kesim ise hükümeti başarısız olarak değerlendirdiklerini belirtirken yüzde 27,8'lik kesim ise bir fikir beyan etmediler.

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ?

Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz anketinde siyasi partilerin oy oranları da belli oldu. Buna göre ankete katılanların verdikleri cevaba göre en çok oyu AK Parti yüzde 35 ile alıyor. Ak Parti'yi yüzde 28,4'lük oy oranı ile CHP takip ediyor. İyi Parti yüzde 12,4'lük oy oranı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken HDP'nin oy oranı yüzde 11,7 oldu. MHP'nin oylarının ise anket sonucuna göre yüzde 7,4'e gerilediği görüldü. Ali Babacan'ın DEVA Partisi'nin oy oranı yüzde 2,2 olurken Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi'nin oy oranı yüzde 2,3 olarak açıklandı.

Emlak365.com

Yorumlar (0)