Enstitü İBB İsmek kursları kayıt 2022 başlıyor! İsmek'te hangi kurslar var, 2022 başvuru nasıl yapılır?

İSMEK kayıt dönemi 2022 başladı. Enstitü İBB İsmek kursları ile meslek sahibi olmak isteyen gençler, kendi mesleğini edinmek isteyen ev hanımları ve sosyalleşmek isteyen emeklilere farklı seçenekler sunuluyor. Peki, İsmek'te hangi kurslar var?

Enstitü İBB İsmek kursları kayıt 2022 başlıyor! İsmek'te hangi kurslar var, başvuru nasıl yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kursları için yeni dönem duyurusu yapıldı. İBB Enstitü İsmek 2022 - 2023 kayıtları için yeni dönem duyurusunu gerçekleştirdi. Milyonlarca İstanbullunun beklemiş olduğu duyuru ile yeni dönem kursları için kayıt tarihleri ilan edildi. 

Aralarında sosyal medya reklamcılığı, bilgisayar destekli moda tasarımı, Autocad ile 3 boyutlu çizim gibi pek çok popüler kursun da yer aldığı İSMEK kursları 2022 başvuru dönemi için beklenen açıklama geldi. Peki, İsmek'te hangi kurslar var, kurs başvurusu nereden, nasıl yapılır, başvuru şartları neler?

İSMEK'TE HANGİ KURSLAR VAR 2022?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Enstitü İsmek 2022 kurs programları mesleki eğitimler, kişisel gelişim, güzel sanatlar, el sanatları ve zanaat kursları olmak üzere 4 ana dalda düzenleniyor. Bu 4 dalda 22 alan, 95 bölüm, 696 eğitim, 15 uzmanlık okulu ve 126 eğitim merkezi ile kurslar ile İstanbullular destekleniyor. 

Enstitü İBB İsmek kursları kayıt 2022 başlıyor! İsmek'te hangi kurslar var, 2022 başvuru nasıl yapılır?

En çok başvuruyu mesleki eğitim kursları alırken Muhasebe ve Finans, Moda tasarımı ve tekstil teknolojisi, Turizm ve otelcilik, Yönetim ve Hizmet, Ziraat, Bilişim teknolojileri, Çocuk gelişimi ve eğitimi, Grafik ve teknik tasarım, Güzellik ve saç bakım hizmetleri, Mesleki teknik eğitimler ile Gastronomi ve mutfak sanatları gibi pek çok bölümde 2022 yeni kurs kayıtları kabul edilecek. 

Enstitü İBB İsmek kursları kayıt 2022 başlıyor! İsmek'te hangi kurslar var, 2022 başvuru nasıl yapılır? - Resim : 2

ENSTİTÜ İBB İSMEK KAYIT 2022 BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama ile kurs kayıt işlemlerinin 31 Ağustos 2022 Çarşamba yani bugün itibari ile başladığı ilan edildi. Kurs kayıtları resmi internet sitesi üzerinden ya da mobil uygulama üzerinden yapılabilecek.