Flaş Karar! 65 Yaş Üstüne Yeni Sokağa Çıkma Yasağı Açıklandı

65 yaş üstü yasakları kapsamında açıklamalar peş peşe geldi.

Flaş Karar! 65 Yaş Üstüne Yeni Sokağa Çıkma Yasağı Açıklandı

65 yaş üstü yasakları kapsamında açıklamalar peş peşe geldi. Aralarında Ankara, İstanbul, Bursa ve Kütahya'nın yer aldığı çok sayıda ilde 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı kararı alındı. Bu illere yapılan son dakika açıklaması ile Kahramanmaraş ta katılırken Düzce Valiliği de benzer bir karar için görüşmelere başladığını duyurdu. Peki, 65 yaş üstü yasakları hangi illerde var, sokağa çıkma yasağı saatleri kaç, sokağa çıkma kısıtlaması hangi illerde, 65 yaş üstü yasakları olan iller hangileri?

Korona virüs yeni vaka sayısı her geçen gün büyük bir hızla artmaya devam ederken Valilikler üzerinden peş peşe açıklamalar yapılarak çok sayıda yasak kararı hayata geçirildi. DÜZCE VALİLİĞİ 65 YAŞ ÜSTÜ YASAK AÇIKLAMASI!Düzce Valisi Cevdet Atay yapılan toplantı sonrası alınan kararları duyururken "Alınan kararlar sokağa çıkma yasağı değil, Sadece yaşlılarımızı korumak için alınan bir karar. Belli yaşın üzerindeki insanlarımızın korumak için belli saatlerde izin verildi. Bu alınan yasak değildir. Saat: 10.00 ila 16.00 arasında sadece yaşlı insanlarımız daha fazla kalabalığa maruz kalmasın diye alınan bir tedbir. Düzce'de de böyle bir şeyi düşünüyoruz.Arkadaşlar ile konuşuyoruz. Biz karar vermeden arkadaşlarımız ile toplantılar yapıyoruz. Hem insanlara daha fazla fayda nasıl sağlarız hem de insanlara nasıl az zarar getiririz diye. Bu konulara dikkat ediyoruz" şeklinde konuşarak 65 yaş üstüne yeni yasak kararlarının gelebileceğini dile getirdi. KAHRAMANMARAŞ'TA 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI GETİRİLDİ! 65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ SAATLERDE, SOKAĞA ÇIKMAK HANGİ SAATLERDE YASAK?

Kahramanmaraş Valiliği tarafından alınan kararlar duyuruldu. Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 11 Kasım 2020 günü saat 11:00’da Vali Vekili Mahmut HERSANLIOĞLU Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapılan görüşmeler sonucunda 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın 12 Kasım 2020 Perşembe gününden itibaren istisnalar dışında, 10.00-16.00 saatleri arası serbest olmak üzere diğer saatlerde haneden çıkışları kısıtlandı. 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ SAATLERDE, HANGİ SAATLERDE SOKAĞA ÇIKMAK YASAK, 65 YAŞ ÜSTÜ HANGİ SAATLERDE SOKAĞA ÇIKABİLİR?Şehirlere göre değişmekle beraber genelde 10:00 ile 16:00 saatleri arasında sokağa çıkılmasına izin verilirken bu saatler dışında sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. HANGİ ŞEHİRLERDE 65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KISITLAMASI VAR?
  1. Ankara, 

  2. İstanbul, 

  3. Kahramanmaraş, 

  4. Uşak, 

  5. Gaziantep, 

  6. Eskişehir, 

  7. Kütahya, 

  8. Bursa,

  9. Erzincan, 

  10. Isparta Emlak365.com


Yorumlar (0)