Hafta Sonu Tatili İçin Değerlendirebileceğiniz Havası Temiz, Kalabalıktan Uzak 5 Adres!

Bu sene korana virüs salgını nedeni ile tatil planlarını erteleyen kişi sayısı artarken vatandaş hafta sonları kalabalıktan uzak, sakin beldelerde kısa süreli tatil yaparak enerji depolamayı tercih ediyor.

Hafta Sonu Tatili İçin Değerlendirebileceğiniz Havası Temiz, Kalabalıktan Uzak 5 Adres!

Bu sene korana virüs salgını nedeni ile tatil planlarını erteleyen kişi sayısı artarken vatandaş hafta sonları kalabalıktan uzak, sakin beldelerde kısa süreli tatil yaparak enerji depolamayı tercih ediyor. İşte bu hafta sonu kalabalıktan uzak, oksijen deposu tatil mekanı yeri önerileri!

Korana virüs salgını nedeni ile kalabalık yerlerden uzak durmayı tercih eden insanlar daha sakin, şehre yakın hafta sonu tatil mekanları için araştırma yapmayı tercih ediyor. 

İSTANBUL'A YAKIN SESSİZ, SAKİN TATİL YERİ ÖNERİSİ ARAYANLARA TRİLYE! İstanbullular için aradıkları huzur, sakinlik ve temiz hava Trilye'de bulunuyor. Trilye Osmanlı - Rum tarzını yaşatan konakları, daracık sokakları, bu sokaklarda yer alan tarihi çeşme ve kiliseleri ile tarihi dokusunun ruhunuza işleyeceği bir dinginlik vadediyor. Bölgeye gidenler burada yedikleri balığın tadını hayatı boyunca unutamazken zeytinleri de ünlü bir tatil beldesi. Son dönemde Mudanya'nın tahtını sallayan tatil beldesine ulaşım ise İstanbul'dan feribat ile sağlanıyor ve ulaşım 90 dakika sürüyor. 

EGE SEVDALILARINA TATİL ÖNERİSİ: ŞİRİNCE Ege'nin sıcak kanlı insanları ve eşsiz doğal güzelliğine aşık olanlar için ise hafta sonu önerisi Şirince olarak öne çıkıyor. 19 yy. kalma eski tarihi yapılara sahip olan Şirince güzelliğini ve doğallığını kaybetmeyen ender Ege köyleri arasında yer alıyor. İzmir merkeze sadece 1 saatlik mesafede bulunan Şirince köyü 2012 yılı için yazılan kıyamet senaryolarında dünyada kalacağı tahmin edilen iki yerleşim yeri arasında olması nedeniyle de ünlenmişti. Gidenlerin mutlaka yemesi gerekenler ise otlarla yapılan gözleme ve bölgeye has mürver şurubu. 

TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİĞİN DANSI: AMASYA Pek çok tarihi kahramana ev sahipliği yapan, Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin yetiştiği Amasya denizin hemen kenarından fışkıran bir tarihi zenginlik olarak daha ilk gördüğünüz anda sizi kendisine aşık edecek bir güzelliğe sahip. Her anında iyiki gelmişim diyeceğiniz ve daha önce niye gelmedim diye hayıflanacağınız Amasya'da gastronomi olarak ta son derece zengin seçenekler sunuluyor. Şehri ortadan ikiye bölen Yeşilırmak, Amasya Arkeoloji Müzesi, Stabon heykeli ve Ferhat İle Şirin Aşıklar Müzesi mutlaka gidenlerin ziyaret etmeleri gereken yerler arasında yer alıyor. 

ADA HAVASI ALMAK İSTEYENLERE: BOZCAADA Hafta sonu temiz oksijenle buluşmak için ada havası tercih edenlerin gözdesi Bozcaada olarak öne çıkıyor. 4 bin yıllık tarihi, daracık sokaklarında yükselen tarihi evleri, Çanakkale denizinin eşsiz güzelliğini ayaklar altına seren manzarası ile Çanakkale bu dönemde kalabalıktan uzak tenha yapısı ile de hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenlere muazzam bir seçenek sunuyor. 

TÜRKİYE'NİN SAKİN ŞEHRİ: SİNOP Hafta sonu tatilimde hem sessizlik içerisinde kafamı dinleyeyim, hem tarihi yapılar göreyim, hem şelale gezeyim hem de doğal güzelliklerle baş başa kalayım diyorsanız bunların hepsini size bir arada sunan ender yerlerden biri de Sinop olarak öne çıkıyor. Türkiye'nin sakin şehri unvanı alan şehirlerinden biri olan ve bu unvan ile sakinliğini tescilleyen Sinop kalesi, Erfelek Şelalesi, sahili ve oksijen deposu havası ile öne çıkıyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)