Hakkari Çukurca'dan Yürek Yakan Şehit Haberi! Milli Savunma Bakanlığı'ndan Basın Açıklaması

Hakkari'nin Çukurca İlçesinde vatani görevini yapan bir askerimiz devriye görevindeyken meydana gelen trafik kazası sonucu şehit oldu.

Hakkari Çukurca'dan Yürek Yakan Şehit Haberi! Milli Savunma Bakanlığı'ndan Basın Açıklaması

Hakkari'nin Çukurca İlçesinde vatani görevini yapan bir askerimiz devriye görevindeyken meydana gelen trafik kazası sonucu şehit oldu. MSB yaşanan acı olaya ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı yapmış olduğu bir basın açıklamasıyla Hakkari'nin Çukurca İlçesinde meydana gelen acı habere ilişkin detayları paylaştı. 1 ASKER ŞEHİT OLDUBakanlık tarafından yapılan açıklamada, Hakkari'nin Çukurca Bölgesinde güvenlik kontrolleri amacıyla devriye görevinde bulunan bir askeri aracın trafik kazası geçirdiğini duyurdu. Yaşanan bu kaza sonucunda aracın içerisinde bulunan bir askerimizin önce yaralandığı daha sonra ise şehit olduğu duyuruldu. MSB tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı."Hakkari/Çukurca bölgesinde, 1 Aralık 2020 tarihinde, üs bölgelerinin ikmali maksadıyla icra edilen intikal esnasında meydana gelen araç kazası sonucu, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve sevk edildiği hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur."Milli Savunma Bakanlığı basın açıklamasının devamında ise bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz, temennisinde bulundu.Emlak365.com


Yorumlar (0)