Halı Sahaların Açık Olacağı Şehirler ve Saatler! Normalleşme Kararları

Yeni normalleşme kararları kapsamında çok sayıda şehirde çok sayıda işletme açık olacak.

Halı Sahaların Açık Olacağı Şehirler ve Saatler! Normalleşme Kararları
Yeni normalleşme kararları kapsamında çok sayıda şehirde çok sayıda işletme açık olacak. Faaliyetlerine yeniden başlayacak işletmeler ile vatandaşlar alınan kararların detaylarını merak ediyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni normalleşme kararlarına ilişkin genel bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KARARI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası merakla beklenen normalleşme detayları belli oldu. Uzun zamandır faaliyetlerine ara vermek zorunda olan işletmeler için bazı koşulların sağlanması durumunda açılış müjdesi verildi. Bununla birlikte yüzyüze eğitimin detayları belli oldu. Bilim Kurulu'ndan alınan tavsiyeler sonrasında Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısından farklı alanlarda hizmet veren işletmeler için de kararlar çıktı. Bu yönde alınan kararlardan bir tanesi de halı sahalar oldu.

Toplu organizasyonlara dair yasakların esnetilmesiyle birlikte halı sahalar da açık olacak. Salgın riskli kapsamında ilan edilen şehirlerde açık olacak halı sahalar, belli saatler arasında faaliyet gösterecekler.

Açık Olacak İller

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yapmış olduğu konuşmasında halı sahaların durumuna dair "Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler, düşük ve orta riskli illerimizde, sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyet gösterebilecektir." açıklaması yer aldı. Bu açıklama kapsamında vaka sayısının düşük olduğu Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır'da halı sahalar açık olacak. Bunun dışında orta risk grubunda bulunan illerde de halı sahalar faaliyet gösterebilecek.

Halı sahalar için alınan karar kapsamında belli bir saat aralığı belirlendi. Tedbirlerin esnetileceği şehirlerde halı sahalar sabah 09.00 ile akşam 19.00 arasında faaliyet gösterecekler.
Yorumlar (0)