HDP Kapatılmalı Mı Anketinin Sonuçlarını Canlı Yayında Açıkladı!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin tarafından HDP'nin kapatılmasına ilişkin dava açılması için Anayasa Mahkemesi'ne başvuru yapılması Türk siyasetinde konunun ana gündem maddesi olmasını sağladı. Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir ise HDP'nin kapatılmasına dair yaptıkları anketin sonuçlarını canlı yayında açıkladı.

HDP Kapatılmalı Mı Anketinin Sonuçlarını Canlı Yayında Açıkladı!
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin'in Anayasa Mahkemesi'ne HDP'nin kapatılması için yaptığı başvuru Türk siyasetinde tartışmaları beraberinde getirdi. Beklenmeyen bir girişim olarak yorumlanan gelişmenin üzerine her kesimden temsilciler fikirlerini beyan etmeye başladılar.

CANLI YAYINDA ANKET SONUÇLARINI AÇIKLADI

CNN Türk'teyayınlanan ve Ahmet Hakan tarafından sunulan Tarafsız Bölge programında da bu durum işlendi. HDP'nin kapatılmasına dair tartışmalar devam ederken programın canlı yayın konuklarından olan Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir konuya dair yapmış oldukları son anket çalışmasının sonuçlarını açıkladı.

HDP KAPATILMALI MI ANKETİ

Canlı yayında açıklama yapan Hilmi Daşdemir, katılımcılara “HDP kapatılmalı mı” sorusunu sorduklarını ve bu yönde bir anket çalışmasını tamamladıklarını söyledi. Optimar'ın anketine katılan vatandaşların yüzde 66'sının HDP'nin kapatılmasını istedikleri, yüzde 17'sinin HDP'nin kapatılmasını istemedikleri ve yüzde 16'sının da herhangi bir fikir beyan etmediği bildirildi.

HDP'NİN KAPATILMASI BEKLENİYOR

Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir bir başka anket çalışması hakkında da bilgi vererek, “Biz Türk siyasetinin gündem maddelerine yönelik kapsamlı anket çalışması yapan şirketiz. Türkiye'de vatandaşların HDP'nin kapatılmasına dair beklentilerini içeren bir anket yapmıştık. Bu ankete göre Türkiye'de vatandaşların yüzde 59'unun HDP'nin kapatılmasını bekledikleri ortaya çıktı. Vatandaşın talebi bu yönde. Ancak karar verici merci bellidir.” dedi.

Emlak365.com
Yorumlar (0)