Hıfzıssıhha Kurulları Açıkladı: 8 İlde 10 Günlük Karantina İlan Edildi, Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi!

Ne yazık ki Türkiye'de normalleşme sürecinin başlaması ile beraber korkulduğu gibi yeni vaka sayısında büyük bir hızla artış yaşanmaya başlandı.

Hıfzıssıhha Kurulları Açıkladı: 8 İlde 10 Günlük Karantina İlan Edildi, Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi!
Ne yazık ki Türkiye'de normalleşme sürecinin başlaması ile beraber korkulduğu gibi yeni vaka sayısında büyük bir hızla artış yaşanmaya başlandı. Sarı kategoride yer alan ve normalleşme süreci başlayan illerin büyük bir bölümü bu hafta orta riskli iller statüsüne girerek turuncu renge döndü.

Haritada kırmızı renk ile boyanan yüksek riskli illerin sayısı ise artış gösterdi. Özellikle de Cumartesi günü hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlamasının kalktığı illerden gelen manzaralar aslında yaşanacak bu yükselişin ayak sesleri olarak gösterilmişti.

BUGÜN KARANTİNA ALTINA ALINAN YERLEŞİM YERLERİ, KÖYLER, MAHALLELER NERELERİ?

Türkiye 1 Mart 2021 tarihi itibari iler yerinde karar dönemine geçiş yapmış, vaka sayısı artan ve azalan iller ile ilçelerde Valiliklerin başkanlığında toplanan il / ilçe Hıfzıssıhha kurullarının karar almalarına izin verilmişti. Açıklanan son tabloya göre ise pek çok yerleşim yerinde kurullar tarafından alınan karar kapsamında yeni yasaklar uygulanmaya başlandı.

KIRMIZI RENKLİ KEŞAN'DAN YÜZ YÜZE EĞİTİME 10 GÜN ARA VERİLDİ! 

Yüz yüze eğitime geçen Edirne'ye bağlı olan Keşan ilçesinde belirlenen okullarda yüz yüze eğitime 10 gün süre boyunca ara verildiği duyuruldu. Yapılan açıklama ile yüz yüze eğitime 10 günlük ara verilen okullar Merkez Sevgi, Nevzat Kahraman, Bahçeşehir ve Gazi Özel Eğitim anaokulları, Dr. Ali İhsan Çuhacı, Raşit Efendi, Anafartalar, Fatih Sultan Mehmet, Kurtuluş, Beyendik, Türkmen, Siğilli, Rasim Ergene, Bahçeşehir, Nevzat Kahraman ve Gazi Özel Eğitim ilkokulları ile Beyendik, Cumhuriyet ve Feride Mehmet Çuhacı, Rasim Ergene, Türkmen, Yekta Baydar, Nevzat Kahraman, Doğru Cevap, Bahçeşehir, Ahmet Yenice ve Gazi Özel Eğitim 2'nci kademe ortaokulları olarak açıklandı.KARAMAN'DA 10 GÜNLÜK KARANTİNA BAŞLADI 

Karaman'da bugün karantinaya alınan yerler arasında Boyalık köyü yer aldı. Karaman Ermenek Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile köyde son dönemde artan vaka sayısı nedeni ile hıfzıssıhha kurulu tarafından 10 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu.GİRESUN KARANTİNA YERLERİ

Koronavirüs tablosu illere göre risk haritası içerisinde kırmızı renkli yüksek riskli iller arasında yer alan Giresun'da Ağalık Madeni Mahallesi'ndeki Karadere bölgesi, Keşmerli mevkisi ve Cibril bölgesine giriş çıkışlar durdurulurken Esentepe Mahallesi Eğitim Sokak'ta yer alan bir binada karantina altına alındı.TOKAT KARANTİNA BÖLGELERİ 

Kırmızı renkli yüksek riskli iller arasında yer alan Tokat'ta Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Ertuğrul Gazi Mahallesi, Karayaka Beldesi ile Tepekışla köyü 10 günlük karantina altın alındı. Karantina altında olan Alacabal mahallesi ile Tanoba kasabasında ise süre 10 gün daha uzatıldı.

Bu illerimize ek olarak Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı olan Eğrikavak Mahallesi'nde Pınar Sokak'a giriş çıkışlar yasaklanırken sokak karantina altına alındı. Osmaniye Dereli köyü ile 7 Ocak Mahallesi, Burdur'un Çavdır ilçesine bağlı Kızıllar köyü, Bayır ve Kozağaç köyleri ile Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı olan Dedekılıç ve Durançam köyleri 10 günlük karantina altına alındı, köylere giriş çıkışlar kapatıldı, Jandarma ekipleri güvenlik tedbirlerini arttırdı.
Yorumlar (0)