HÜDA-PAR başkanı kimdir, ne zaman kuruldu? HÜDA-PAR Cumhur İttifakına katılacak mı?

2012 senesinde kurulan Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşma sağladı.

HÜDA-PAR başkanı kimdir, ne zaman kuruldu? HÜDA-PAR Cumhur İttifakına katılacak mı?

Hür Dava Partisi gündeme geldi. Hür Dava Partisi'nin Cumhur İttifakına katılacağı yönündeki söylemler üzerinde arama motorlarında 'HÜDA-PAR kimdir, HÜDA-PAR başkanı kimdir?' sorularının yanıtı aratılmaya başlandı. Peki HÜDA-PAR başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu kimdir?

HÜDA-PAR BAŞKANI KİMDİR?

2012 senesinde kurulan Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşma sağladı. Görüşmede basın yer almazken görüşmenin detayları oldukça merak edildi. Sosyal medyada gündeme gelen Hür Dava Partisi'nin Cumhur İttifakına katılacağı yönündeki söylemlerin detayları merak konusu oldu.

 ZEKERİYA YAPICIOĞLU KİMDİR?

1. ve 2. Hüda Par genel başkanı olan Zekeriya Yapıcıoğlu aynı zamanda Hüda Par 3. genel başkanıdır. Her seçim öncesi başkanlıktan istifa eden Zekeriya Yapıcıoğlu bağımsız aday olan isimler arasında yer almaktadır. Bölgelerde henüz aday seçilemeyen Zekeriya Yapıcıoğlu 56 yaşında evli ve 5 çocuk babasıdır. 

Hüda Par CUMHUR İTTİFAKINA KATILACAK MI?

Sosyal medya gündeminde en çok konuşulan konular arasında yer alan Hüda Par partisinin Cumhur İttifakına katılacağı yönündeki söylemlerin detayları oldukça merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la basının olmadığı bir görüşme sağlayan Zekeriya Yapıcıoğlu bu söylemlerin güçlenmesine neden olurken Hüda Par partisinin Cumhur ittifakına katılıp katılmayacağı merak edildi. 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş konuyla ilgili açıklamasında "Sayın Bahçeli de Cumhurbaşkanımızı ziyaret ediyor, sayın Cumhurbaşkanımız da iade-i ziyarette bulunuyor. Görüşmede tabii ki seçim de konuşulmuştur. Türkiye'nin uluslararasında karşılaştığı meseleler de konuşulmuştur. Son derece olumlu, iki parti arasındaki konuları yakınlaştıran görüşme trafiği, iki lider de birbirini nezaket içinde dinleyerek görüşlerini paylaşmıştır. Yeni sistem 50 +1 gerektiriyor. Adı üstünde ittifak. Birbirlerine iltihak etmiyorlar. Bizim en büyük avantajımız hangi konularda temel yaklaşımlarımızın ne olduğu konusunda ortak bir zeminde, ortak bir mutabakatla yürüyoruz. AK Parti ve MHP tabii ki iki ayrı parti.

Bu ittifakın gelişmesi Türkiye'nin lehine olduğu kanaatindeyiz. İnşallah diğer partilerden, HÜDA PAR da bu ittifakın içerisine katılır. Cumhur İttifakı olarak bu istikamette yürüyüşümüze devam ederiz. Kıbrıs'ta kapalı Maraş'ın açılması, Karabağ'ın Ermeni işgalinden kurtulmasına Türkiye'nin destek vermesi bu bizim ittifakın ortak paydası. Bu politikalara destek verecek siyasi partiler tabii ki önemlidir. Bunlar Türkiye'nin milli meseleleridir. TOGG'un açılışı, Türkiye Yüzyılı sadece bir partinin değil, ortak hedefimizdir." dedi.

SONRAKİ HABER