İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye, Avrupa Ve Dünya Kadın Cinayeti Ortalama Rakamlarını Açıkladı!

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çıkması üzerine üzerinde çok büyük tartışmalar yaşanmaya başlanan kadın cinayetleri hakkındaki rakamları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı. Bakan Soylu, kadın cinayetlerinin Türkiye ve dünya rakamlarını karşılaştırarak yaşanan tartışmalara bir başka boyut kazandırdı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye, Avrupa Ve Dünya Kadın Cinayeti Ortalama Rakamlarını Açıkladı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çıkmasının ardından büyük tartışmalar yaşanmaya devam ediyor. Toplumu adeta ikiye bölen karara dair tartışmalar yaşanırken vatandaşlara fikir verebilecek rakamları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı.

DÜNYA, AVRUPA VE TÜRKİYE KADIN CİNAYETLERİ ORANLARINI AÇIKLADI

Vatandaşa doğru bilgi vermenin görevlerinden birisi olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bir Bakan olarak görevim milletimize doğru bilgileri vermektir. 1 milyon kişi başına kadın cinayeti oranlarına bakmamız yaşanan tartışmalara yön verecektir. 1 milyon kişi başına kadın cinayeti oranları dünyada 13 kişi, Avrupa'da 7 kişidir. Türkiye'de ise bu rakam 3,8 kişidir.” dedi.

Şiddetin her türlüsüne karşı mücadele edildiğini ve edileceğini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bizim sorumluluğumuz şiddetin her türlüsü ile mücadele etmektir. Biz bunu bugüne kadar yaptık ve bundan sonra da yapacağız. Herkes görecek ki Türkiye şiddet ile mücadelede tüm dünyaya pozitif örnek olacaktır.” ifadelerini kullandı.

KADES İLE KADINA YÖNELİK ŞİDDET ÖNLENİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kadına şiddete yönelik KADES uygulamasının verilerini paylaşarak, “KADES uygulamamızı bugüne kadar 1.661.198 kadın cep telefonlarına indirmiş. KADES üzerinden ise kadına şiddete yönelik 98.639 ihbar yapılmıştır. Bu ihbarlar yapıldıktan en geç 5 dakika içerisinde güvenlik görevlilerimiz olay yerine intikal etmiş ve şiddet önleyici görev görmüşlerdir. Bizim başkalarının sözleşmelerine, anlaşmalarına ihtiyacımız yoktur.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com
Yorumlar (0)