GÜNDEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Ve Annesine Hakaret Eden Şahıs İçin İstenen Ceza Belli Oldu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ve annesine sosyal medya üzerinden hakaret eden şahıs için iddianame düzenlenerek istenen ceza belli oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ve annesine sosyal medya üzerinden hakaret eden şahıs için iddianame düzenlenerek istenen ceza belli oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve annesine sosyal medya üzerinden hakaret eden şahıs için iddianame hazırlandı. Şüpheli E.E.’nin 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

BAKAN SOYLU’YA HAKARET EDEN ŞAHIS İÇİN İDDİANAME DÜZENLENDİ!

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun koronavirüs tedavisi gören annesi ile çekilmiş fotoğrafının altında yorum yazarak hem Bakan Soylu’ya hem de annesine küfreden E.E. büyük tartışmalara neden olmuştu. Gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan E.E. için verilen bu karar üzerine Bakan Soylu sosyal medya üzerinden sitem mesajı yayınlamıştı. Ardından ise Adalet Bakanı Abdülhamit Gül eleştirilmesi gerekenin hakimler değil kanunlar olduğunu ifade etmişti.

İSTENEN CEZA BELLİ OLDU!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret eden şahıs için iddianame hazırlandı. Bu idianamede ‘kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” suçundan 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianame ise Bakırköy 36. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. İddianamenin mahkeme tarafından kabul edilmesinin ardından yargılama süreci başlayacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A HAKARET ETTİĞİ İÇİN TUTUKLANMIŞTI!

Öte yandan Bakan Soylu’ya hakaret eden ve ardından ilgili kanun gereği adli kontrol şartı ile serbest bırakılan E.E.’nin daha önceki sosyal medya mesajlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da hakaret ettiğinin tespit edilmesinin ardından “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir