İçişleri Bakanlığı 81 İle Son Dakika Genelgesi Gönderdi: 65 Yaş Üstü, 20 Yaş Altı Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Başlıyor, Hangi Günler, Yasak Saatleri Kaç?

Korona virüs tanı konulan yeni vaka sayısı için Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan rakamın 4 bine yaklaşması sonrasında Kabine Toplantısında beklendiği gibi yeni korana virüs tedbir kararları açıklandı.

İçişleri Bakanlığı 81 İle Son Dakika Genelgesi Gönderdi: 65 Yaş Üstü, 20 Yaş Altı Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Başlıyor, Hangi Günler, Yasak Saatleri Kaç?

Korona virüs tanı konulan yeni vaka sayısı için Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan rakamın 4 bine yaklaşması sonrasında Kabine Toplantısında beklendiği gibi yeni korana virüs tedbir kararları açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrasında 81 il genelinde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı kısıtlaması getirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni genelge ile kafalardaki sorular yanıtlandı. 65 yaş üstü yasakları hangi illerde, 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı hangi illerde, sokağa çıkma yasağı ne zaman başladı, hangi günler, sokağa çıkma yasağı var mı, 20 yaş altı sokağa çıkma izni saatleri kaç, hangi saatlerde sokağa çıkabilir, çıkabilecek, sokağa çıkmak serbest?

Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısında beklendiği üzere yeni kısıtlama kararları alındı. Korona virüs vaka sayısının yeniden 4 binli rakamlara yaklaşması ve insanların sosyal mesafe ile maske kurallarına yeteri kadar dikkat etmemesi üzerine zorunlu kısıtlama kararları çıktı. 65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTINA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR?Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kısıtlama kararları sonrası kafalarda çok sayıda soru işareti oluşmuş ve bilgi kirliliği yaşanmıştı. Bunun üzeri İçişleri Bakanlığı beklenen resmi açıklamayı yaparak 81 il valiliğine resmi yazı göndererek tüm detayları açıkladı. 81 il valiliğine yollanan genelge kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı yasakları bugün itibari ile resmen başladı. Yollanan genelgede yasaklar hakkında şu ifadelere yer verildi. Tüm illerde 65 yaş ve üzeri kişiler gün içerisinde 10.00 ila 13.00 saatleri, 20 yaş altı kişiler (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13.00 ila 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (iş yerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç), bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak.Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10.00 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır.Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00 den 22 Kasım Pazar günü saat 10.00 a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20.00 den 23 Kasım Pazartesi 05.00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar yukarıda belirtildiği şekilde devam edecek.

65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI, HANGİ SAATLERDE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI VAR, SOKAĞA ÇIKMA İZNİ SAATLERİ KAÇ?Yayımlanan son genelgeye göre hafta içerisinde 65 yaş üstü kişiler 10:00 ile 13:00 saatleri arasında sokağa çıkma izni hakkından yararlanabilecek. Ancak bu saatler dışında sokağa çıkma yasağı kısıtlaması uygulanacak ve sokağa çıktığı tespit edilen kişilere para cezası uygulanacak. 20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ KAÇ, 20 YAŞ ALTINA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI YASAĞI VAR MI, 20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA İZNİ SAATLERİ KAÇ?20 yaş altı olan kişiler ise hastalık için risk grubunda yer almasalar dahi hastalığı taşımaları nedeni ile yasak kapsamına alındı. Alınan kararlar doğrultusunda 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kısıtlaması kapsamında 01 Ocak 2001 tarihli ve sonrası doğumlu olan kişiler gün içerisinde saat 13:00 ile 16:00 arasında sokağa çıkabilecekler. Yani izin saatleri 13:00 - 16:00 arası olarak uygulanacak. Bu saatten sonra ise sokağa çıkma yasağı kısıtlaması uygulanacak. Emlak365.com


Yorumlar (0)