GÜNDEM

İçişleri Bakanlığı'ndan Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi Yayınlandı!

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasakları ile alakalı yeni bir genelge yayınlandı. Bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında dikkat edilmesi gereken hususlar bildirildi. İşte sokağa çıkma yasağı kuralları...

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasakları ile alakalı yeni bir genelge yayınlandı. Bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında dikkat edilmesi gereken hususlar bildirildi. İşte sokağa çıkma yasağı kuralları…

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasaklarıyla alakalı genelge yayımlandı. Yayımlanan genelgede bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının esasları açıklandı. Vatandaşlara hatırlatmalar yapılan genelgede sokağa çıkma yasaklarında dikkat edilmesi kurallar bildirildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI!

Yapılan açıklamaya göre bu akşam saat 21:00’da başlayacak olan sokağa çıkma yasakları Pazartesi sabahı 05:00’a kadar devam edecek. Geçtiğimiz haftalarda uyulması gereken kurallak bu hafta sonu da geçerli olacak. Ayrıca vatandaşların yasak günlerinde temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları konusunda bir sıkıntı yaşamayacakları bildirildi.

Kısıtlama günlerinde market, kasap, bakkal, manav, kuruyemişçi ve çiçekçilerin hangi saat aralıklarında açık olacağı da açıklandı. Buna göre bu işletmeler bu akşam saat 20:00’a kadar açık olacaklar. Cumartesi ve Pazar günleri ise saat 10:00 ile 17:00 saatleri arasında vatandaşlar bu işletmelerden ihtiyaçlarını temin edebilecekler.

Vatandaşlar sokağa çıkma yasağının uygulanan günlerde temel ihtiyaçlarını temin edebilmek amacıyla alışveriş yapmak için yalnızca ikametlerine yürüme mesafesinde bulunan işletmelerden alışveriş yapabilecekleri duyuruldu.

YASAK SAATİNDE EVİNİZDE OLUN UYARISI!

Son olarak ise İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada tüm vatandaşların bu akşam sokağa çıkma yasağı olan 21:00’da ikametlerine ulaşmış olmalarına dikkat edilmesi gerektiği hatırlatıldı. Bu saatten sonra sokakta bulunan tüm vatandaşlara gerekli cezai yaptırımın uygulanacağı belirtildi.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir