İçişleri Bakanlığından Son Dakika Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması Geldi!

İçişleri Bakanlığı hafta sonu sokağa çıkma yasağına saatler kala flaş bir açıklamada bulundu. Bakanlık tarafından yayımlanan genelge kapsamında 9 Ocak 2021 Cumartesi ve 10 Ocak 2021 Pazar günü sokağa çıkma yasağı kuralları neler, sokağa çıkma yasağı ne zaman başlayacak, market ve bakkallar saat kaçta açılacak, ne zaman kapatılacak, paket servis saat kaça kadar hizmet verecek, ekmek bayileri ne zaman kapatılacak?

İçişleri Bakanlığından Son Dakika Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması Geldi!

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı için geri sayım başlarken konu hakkında İçişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama geldi. 

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

İçişleri Bakanlığı tarafından hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde son dakika açıklaması geldi. Yayımlanan bilgilendirme açıklaması ile sokağa çıkma yasağının başlayacağı ve sona ereceği saatin yanı sıra uygulamada açık ve kapalı olacak kurumlar ile işyerleri hakkında da merak edilen detaylar belli oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kararın ardından bu hafta 6.kez uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması bugün saat 21:00 itibari ile başlarken Pazartesi sabah saat 05:00'e kadar devam edecek. 

Düzenlenen yasak genelgesi kapsamında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler kısıtlama kapsamında bugün saat 20.00'ye kadar hizmet vermeye devam edecek. Hafta sonunda ise saat 10.00 itibari ile hizmet vermeye başlayacak ve saat 17.00 itibari ile kapatılacak. 

LOKANTA, RESTORAN VE EKMEK BAYİLERİ SAAT KAÇTA AÇILACAK, KAÇTA KAPANACAK, KAÇA KADAR HİZMET VERECEK?

Alınan karar kapsamında lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri bugün saat 20.00'ye kadar paket servis+ gel-al şeklinde hizmet vermeye devam edecek. Saat 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis hizmeti verilecek. Hafta sonu ise 10.00 ile 24.00 saatleri arasında paket servis şeklinde hizmet verecekler. 

Ekmek bayileri de hafta sonu açık olacak. Vatandaşlar kendilerine en yakın ekmek bayileri ve marketlere yürüyerek gidip gelebilecekler. 

Emlak365.com