İçişleri Bakanlığından Son Dakika Karantina Açıklaması Geldi! Karantina Altında Olan İller, Köy ve Mahalleler İçin Sayı Açıklandı

Korona Virüs salgını nedeniyle bazı yerleşim yerlerinde zorunlu karantina kararları uygulanmaya devam ediyor. Korana virüsün hızlı yayıldığı, vatandaşların tedbir kararlarına uymadığı yerleşim yerlerinde il ve ilçe Hıfzıssıhha kurulları tarafından alınan kararlar kapsamında bazı yerleşim yerlerinde zorunlu karantina uygulaması yapılıyor. İçişleri Bakanlığı son dakika açıklaması ile bu yerleşim yerleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Detaylar haberimizde...

İçişleri Bakanlığından Son Dakika Karantina Açıklaması Geldi! Karantina Altında Olan İller, Köy ve Mahalleler İçin Sayı Açıklandı

Yeni Tip Corona Virüs Covid-19 salgını nedeni ile İçişleri Bakanlığı tarafından denetimler ve alınan sıkı önlemler tüm hızı ile devam ediyor. 

Alınan tedbir kararları kapsamında korona virüsün hızlı yayıldığı ve yapılan uyarılara rağmen vatandaşların tedbir kararlarına uymadığı bazı yerleşim yerlerinde zorunlu karantina uygulamasına geçildi. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SON RAKAMI AÇIKLANDI: TÜRKİYE'DE KAÇ İL, KÖY VE MAHALLE ZORUNLU KARANTİNA ALTINDA?

Konu hakkında bakanlıktan yapılan açıklamada il ve ilçelerde mülki idare amirleri başkanlığında toplanan hıfzısıhha kurulları tarafından alınan kararlar kapsamında yerleşim yerlerindeki karantina durumları hakkında bilgi verildi. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "Bu kapsamda bugün itibarıyla 19 ilimizdeki 1 belde, 21 köy ve 12 mahalle olmak üzere toplam 34 yerleşim yerinde karantina tedbiri uygulanmaktadır. Karantina uygulaması devam eden yerleşim yerinde yaşayan kişi sayısı 20 bin 232'dir. Toplam 70 ilimizdeki 1064 yerleşim yerinde ise karantina uygulaması sona erdirilmiştir" ifadeleri ile son durum kamuyou ile paylaşıldı. 

ZORUNLU KARANTİNA UYGULAMASI NEDİR?

Ülkemizde de son dönemde ne yazık ki artış gösteren Korona Virüs vaka sayısı nedeniyle bazı yerleşim yerlerinde zorunlu karantina kararı uygulanmaktadır. 

Bu kararın ilan edildiği yerlerde sokağa çıkma yasağı uygulanmakta olup yine zorunlu karantina kararı alınan yerleşim yerlerini giriş ve çıkışlar yasaklanmakta, Jandarma ve polis gibi kolluk kuvvetleri tarafından yasaklara uyulması zorunlu tutulmaktadır. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)