İçişleri Bakanlığından Son Dakika Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi! 81 İl İçin 23 Nisan Kararı!

İçişleri Bakanlığı tarafından 23 Nisan hakkında bir genelge yayımlanarak tüm illere gönderildi. Bu genelgeye göre Türkiye'de 3 gün boyunca sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

İçişleri Bakanlığından Son Dakika Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi! 81 İl İçin 23 Nisan Kararı!
23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı beklentileri cevabını buldu. İçişleri Bakanlığı tarafından 23 Nisan ile alakalı genelge 81 il valiliğine gönderildi. Bu genelge kapsamında 23 Nisan Cuma, 24 Nisan Cumartesi ve 25 Nisan Pazar günleri Türkiye'nin 81 ilinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

BU HAFTA SONU 3 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede sokağa çıkma yasaklarına ilişkin detaylı bilgilendirmede de bulunuldu. Buna göre 23 Nisan'ın resmi tatil olması nedeniyle bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasakları 22 Nisan Perşembe akşamı saat 19:00'da başlayacak. Sokağa çıkma yasağı Türkiye'nin 82 ilinde Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri uygulanacak. Muafiyeti olan vatandaşların haricinde tüm vatandaşlar ikametlerinde kalacaklar. Sokağa çıkma yasakları ise 26 Nisan 2021 Pazartesi sabahı saat 05:00'da sona erecek.

MUAFİYET LİSTESİ GEÇERLİ OLACAK

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgede daha önceki sokağa çıkma yasaklarına ilişkin kuralların bu hafta sonu uygulanacak toplamda 3 gün olacak sokağa çıkma yasaklarından da geçerli olacağı belirtildi. Daha önce yayınlanan Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi bu hafta sonu da yürürlükte olacak.

23 NİSAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KURALLARI

Öte yandan 23 Nisan Cuma günü saat 10:00 ile 17:00 arasında bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçiler açık olabilecekler. Vatandaşlar ikametlerine yürüme mesafesindeki bu işletmelerden alışveriş yaparak zorunlu ihtiyaçlarını görebilecekler. Şehirlerarası seyahat kısıtlamalarına dair usul ve esaslar 23 Nisan 2021 Cuma günü de geçerli olacak.

Öte yandan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlamaları programları yapılmayacak. Çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari katılımla gerçekleştirilecek. Törenlere katılacak kişiler program süreleri ile sınırlı kalmak şartıyla sokağa çıkma yasaklarından muaf tutulacaklar.
Yorumlar (0)