İllerin Haftalık Ortalama Vaka Sayıları Güncellendi! Türkiye'de Vaka Sayısı En Fazla Ve En Az Artan İller Açıklandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı tarafından her hafta güncellenen illere göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarının güncel rakamlarının yer aldığı haritayı açıkladı. Hangi illerde vaka sayıları yükseldi, hangi illerde vaka sayıları azaldı?

İllerin Haftalık Ortalama Vaka Sayıları Güncellendi! Türkiye'de Vaka Sayısı En Fazla Ve En Az Artan İller Açıklandı!
Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarının 27 Mart - 2 Nisan tablosu açıklandı. Koronavirüs vaka sayılarında illerin çoğunda yine yükselişte olduğu görüldü. Kırmızı kategoride bulunan illerin büyük bir çoğunluğunda vaka sayıları önemli bir miktarda artış gösterdi.

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR YENİ HAFTALIK ORTALAMA VAKA SAYILARI

Sağlık Bakanlığı verilerine göre her 100.000 nüfusta İstanbul'da ortalama vaka sayısı 591,45, Ankara'da ortalama vaka sayısı 272,79 ve İzmir'de haftalık vaka sayısı 218,88 oldu. Bu açıklamalarla olası bir şekilde renk haritası güncellemesi yapıldığında bu üç il de kırmızı kategoride kalmaya devam edecek.

VAKA SAYILARI EN FAZLA ARTAN 5 İL

Yeni rakamlara göre Türkiye'de en çok koronavirüs vakasının görüldüğü beş il ise Samsun, İstanbul, Yalova, Çanakkale ve Kırklareli oldu. Bu illerde 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayıları yüksek riskli olmaya devam ediyor. Buna göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık ortalama vaka sayıları Samsun'da 678,72, İstanbul'da 591,45 kişi, Yalova'da 564,03 kişi, Çanakkale'de 546,77 kişi ve Kırklareli'nde 518,33 kişi oldu.

VAKA SAYILARI EN AZ ARTAN 5 İL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasına göre en az vaka sayısının görüldüğü iller ise Şırnak, Hakkari, Şanlıurfa, Van ve Bitlis oldu. Bu illerde 100.000 nüfusa karşılık gelen ortalama vaka sayıları Şırnak'ta 23,43, Hakkari'de 36,72, Şanlıurfa'da 40,70, Van'da 42,55 ve Bitlis'te 47,29 olarak açıklandı.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bir açıklama yaparak, “İllerimizde 100 Bin nüfusa karşılık gelen ortalama koronavirüs vaka sayılarını güncelledik. Virüsle mücadelede hala en büyük koz bizim elimizde. Tedbirlere uyarak olumsuz görünen tabloyu olumlu hale getirebiliriz. Daha önce bunu milletçe başarmıştık. Şimdi de başarmamamız için herhangi bir neden yok. Yeterki biz tedbirlere uyalım.” dedi.

HER GÜN REKOR TAZELENİYOR

Türkiye'nin günlük koronavirüs vaka sayıları artmaya devam ediyor. Günlük vaka sayıları her gün zirve noktasını yenilemeyi sürdürüyor. Bugün vaka sayıları 44 Bin seviyesini aşarak rekor tazeledi. Türkiye'de kaygı verici durum tüm ciddiyeti ile sürüyor.
Yorumlar (0)