İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bayraklar İçin 5 Milyon TL Harcadı İddialarına İBB'den Cevap Geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 23 Nisan nedeniyle metroları bayraklarla süslemesinin ardından bu bayraklar için 5 Milyon TL'nin üzerinde harcama yaptığı iddia edilmişti. Bu iddialara İstanbul Büyükşehir Belediyesi yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bayraklar İçin 5 Milyon TL Harcadı İddialarına İBB'den Cevap Geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul'un muhtelif yerleri ile metrolar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bayraklarla süslendi.

Bu konuda ise bugün gündeme çok çarpıcı bir iddia geldi. Bu iddiaya göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi metroların ve şehrin bayraklarını temin etmek için 5 Milyon TL'lik bir masraf yapmıştı. Gün boyu bu konuda çok sayıda polemik yapılarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi eleştirildi.

BAYRAKLAR İÇİN 5 MİLYON TL ÖDENDİ Mİ?

3 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle İstanbul'daki bayrak süslemeleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 5 Milyon 845 Bin 950 TL ödediği iddialarına bir de ihale ilanı eklendi. Bu ihale ilanına göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bayrak Temini Hizmet Alım İşi için Mart ayında ihale sonuçlandırmıştı. Tüm bu iddialar gün boyu konuşuldu. Olayın aslı ise daha sonra ortaya çıktı.

İBB'DEN AÇIKLAMA YAPILDI!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun bir açıklama yaparak ilgili iddiaların tamamen asılsız olduğunu söyledi. Bu konuda tepki gösteren Murat Ongun, “İstanbul'un bütün metrolarını bayraklarla süsledik. Bu bayrakları da tek seferlik değil devamlı olarak kullanacağız. Bunun için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kasasında 22.290 TL çıkmıştır. Bir başka ihalenin duyurusunu yayınlayarak yine iftira attılar, yalan konuştular, kul hakkına girdiler. Hiç olmazsa Ramazan ayının kutsiyetine hürmeten bunu yapmazlar diyorduk ama hiç sıkılmadan ve çekinmeden yaptılar. Bu malum çevreleri en azından Ramazan ayında ahlaklı olmaya davet ediyorum.” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin şehirdeki bayrak süslemeleri vatandaşlardan geçer not aldı. Ancak yaşanan bu tartışmalar 23 Nisan bayram coşkusuna gölge düşürdü. Gün boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bayraklar için ne kadar ödeme yaptığı konuşuldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun bu konuda açıklama yapsa da iddialar hala konuşulmaya devam ediliyor.

Yorumlar (0)