İstanbul'da Düğünlere Kısıtlama! İstanbul Valiliği'nden Son Dakika Açıklaması İle Yeni Korana Virüs Yasak Kararları

Korana virüs vaka sayısı yurt genelinde büyük bir hızla yayılmaya devam ederken tehlikeli yükseliş yaşanan iller arasında yer alan İstanbul'da da bir dizi önemli kararlar alındı.

İstanbul'da Düğünlere Kısıtlama! İstanbul Valiliği'nden Son Dakika Açıklaması İle Yeni Korana Virüs Yasak Kararları

Korana virüs vaka sayısı yurt genelinde büyük bir hızla yayılmaya devam ederken tehlikeli yükseliş yaşanan iller arasında yer alan İstanbul'da da bir dizi önemli kararlar alındı. Kapalı alanlarda geçerli olacak yeni yasaklama kararı alan İstanbul Valiliği resmi açıklama yayımladı. İstanbul'da düğünler yasaklandı mı, yasaklama kararı çıktı mı, kısıtlama geldi mi, son dakika gelişmeleri neler, yeni yasaklama kararları var mı?

Korana virüs vaka sayısında yaşanan büyük artışın bir türlü önüne geçilemezken virüsün yayılmasında baş neden olarak gösterilen düğün, nişan, sünnet ve davet gibi etkinliklere kısıtlama kararları açıklanmaya devam ediyor. İstanbul Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklaması ile İstanbul'da 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü itibari ile geçerli olmak üzere yeni yasak kararları alındığı iddia edildi. SON DAKİKA AÇIKLAMASI: İSTANBUL VALİLİĞİ iSTANBUL'DA DÜĞÜN, NİŞAN VE SÜNNET ORGANİZASYONLARINI KAPALI MEKANLARDA YASAKLADI! İstanbul Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklaması ile Korana Virüs Bilim Kurulu tarafından verilen öneriler doğrultusunda yeni tedbir kararları aldığı duyuruldu. Bu kapsamda tüm kapalı alanlarda sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve benzeri etkinliklere yasaklama getirildi. Düğün ve nikah salonlarında ise sosyal mesafe kurallarına uygun olarak üçte 1 oranında fiziki mesafelere uygun oturulması istendi. Düğün ve nikahlarda yemek ikramı yasaklanırken sadece paketli su verilmesine müsaade edildi. Gelin ve damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 15 yaş altı çocukların nişan, düğün ve nikâh merasimlerine katılmaları da yasaklandı. 

Emlak365.com


Yorumlar (0)