İstifa eden Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli'ye yeni görev! Pakdemirli hangi bankanın yönetim kuruluna atandı?

Görevi sırasında sık sık eleştirilere maruz kalan Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli aldığı karar ile görevinden affını istemiş, yerine ise Vahit Kirişçi atanmıştı. Peki, Bekir Pakdemirli şu anda ne iş yapıyor, nereye atandı, yeni görevi ne?

İstifa eden Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli'ye yeni görev!

Yapılan genel seçimler ve referandum sonrası yapılan değişiklik ile Cumhurbaşkanlığı sistemi getirilmiş, yeni sistemin kurulan ilk kabinesi içerisinde Bekir Pakdemirli ise Tarım ve Ormancılık Bakanı olarak göreve getirilmişti. 

Yeni kabinenin en çok eleştirilen isimleri arasında yer alan Bekir Pakdemirli, 4 Mart 2022 tarihinde yapmış olduğu duyuru ile istifa ettiğini açıklamıştı. Görevinden affını isteyen Pakdemirli yerine ise 4 Mart 2022 tarihli Resmi Gazete ile göreve Vahit Kirişçi'nin getirildiği ilan edilmişti. 

ALBARAKA TÜRK YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ KARARI: BEKİR PAKDEMİRLİ ŞİMDİ NE İŞ YAPIYOR, YENİ GÖREVİ NE?

Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden resmi açıklama yayımlayan Albaraka Türk Katılım Bankası "Bankamızın 24 Ağustos 2022 tarih ve 2384 oturum no.lu yönetim kurulu kararıyla, Mehmet Ali Gökce'nin 23.08.2022 tarihli istifası ile boşalan yönetim kurulu üyeliğine Türk Ticaret Kanunu'nun 363/1 ve Bankamız Ana Sözleşmesi'nin 22/1 maddeleri uyarınca, Dr. Bekir Pakdemirli'nin seçilmesine karar verilmiştir" ifadelerine yer vererek Bekir Pakdemirli'nin Albaraka Türk Katılım Bankası bünyesinde yönetim kurulu üyesi olarak atandığını duyurdu. 

İstifa eden Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli'ye yeni görev! Pakdemirli hangi bankanın yönetim kuruluna atandı?

KAP üzerinden yapılan resmi açıklama ile Bekir Pakdemirli'nin artık Albaraka Türk Katılım Bankası yönetim kurulu üyesi olarak görev alacağı ilan edildi. 1973 doğumlu olan Bekir Pakdemirli Bilkent Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. Başkent Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisans, Celal Bayar Üniversitesi'nde iktisat doktora çalışmalarını tamamlayan Pakdemirli daha öncede Albaraka Türk Katılım Bankası bünyesinde yönetim üyesi olarak görev almıştı.