GÜNDEM

İYİ Parti, Cumhur İttifakı'na Katılacak Mı? Meral Akşener Açıkladı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den Cumhur İttifakı açıklaması geldi. İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı'nda yer alıp almayacağı iddialarına Genel başkan seviyesinde yanıt verildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den Cumhur İttifakı açıklaması geldi. İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı'nda yer alıp almayacağı iddialarına Genel başkan seviyesinde yanıt verildi.

Türkiye’de siyaset kulisleri Cumhur İttifakı’nın gelişmesine yönelik girişimler üzerinde bolca tartışmalar yaşıyor. Bu tartışmalardan birisi de sürekli “Evine dön” çağrısı yapılan Meral Akşener’in Genel Başkan olduğu İYİ Parti’nin bu ittifakta yer alıp almayacağı oldu. Bu iddialara Meral Akşener canlı yayında cevap verdi.

İYİ PARTİ CUMHUR İTTİFAKI’NA KATILACAK MI?

Cumhur İttifakı’nda yer alan parti sayısını arttırmak son dönemlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en önemli siyasi girişimlerinden birisi oldu. Saadet Partisi ile yakın temas kurmak için girişimlere başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı içerisinde İYİ Parti’yi de görmek istediğini daha önce dile getirmişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de defalarca İYİ Parti’ye çağrıda bulunup eve dönmelerini söyleyerek Cumhur İttifakı’na katılmalarını açıklamıştı. Bu gelişmelerde siyaset kulislerinde farklı tartışmalara neden oldu.

MERAL AKŞENER AÇIKLADI!

Herkes İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılımının tüm dengeleri değiştireceğini konuşurken bu konuda en net açıklamayı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptı. Böyle bir durumun gerçekleşmesinin pek olası olmadığını söyleyen Meral Akşener, “Biz İYİ Parti’yi kurarken çok zor süreçlerden geçtik. Hiç de kolay olmadı. Bizi seçime sokmamak için bile uğraştılar. Ancak bu süreci CHP’nin desteği ile aştık. O 15 milletvekilini demokrasi adına partimize geçirmeleriyle seçime katılabilme önünde uygulanan engellemeyi aşabildik. İYİ Parti’yi bir ev olarak düşünürsek bu ev bizim helal lokma yediğimiz bir evdir.Bu evin kapısı da her vatandaşımıza açıktır.” dedi.

KAFAMA SİLAH DAYASALAR OLMAZ!

Cumhur İttifakı’nda İYİ Parti’nin olmasına dair iddialara ilişkin konuşan Meral Akşener, “Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi ısrarı devam ettiği müddetçe bizim Cumhur İttifakı içerisinde yer almamız imkansız. Hatta o kadar net ifade edeyim ki benim kafama silah dayasalar bile bu mümkün değil.” ifadelerini kullandı.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir