GÜNDEM

İYİ Parti Millet İttifakı'ndan Ayrılıp Yeni İttifak Kuracak İddiası!

Siyaset kulislerinde bugün yeni bir iddia gündeme geldi. Millet İttifakı'nda HDP rahatsızlığından dolayı İYİ Parti'nin yeni bir ittifak kurmak için harekete geçtiği iddia edildi.

Siyaset kulislerinde bugün yeni bir iddia gündeme geldi. Millet İttifakı'nda HDP rahatsızlığından dolayı İYİ Parti'nin yeni bir ittifak kurmak için harekete geçtiği iddia edildi.

Millet İttifakı’nda HDP rahatsızlığı siyaset kulislerinde konuşulmaya devam ediyor. Kulislerden sızan bilgilere göre İYİ Parti’nin HDP ile mesafe konulmadığı için yeni bir ittifak arayışına girdi.

İYİ PARTİ’DE HDP RAHATSIZLIĞI!

Cumhur İttifakı karşısında kurulan Millet İttifakı’nda sular durulmuyor. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’den oluşan Millet İttifakı’nda ilk ayrılığı Demokrat Parti duyurmuştu. Şimdi ise İYİ Parti’nin HDP ile ilişkilerdne rahatsız olduğu bildirildi.

HDP’li yöneticilerin sürekli Millet İttifakı’na yönelik çağrılarda bulunması İYİ Parti tabanında büyük tepkilere yol açmaya başladı. Bu tepkileri değerlendiren parti yönetiminin yeni bir ittifak arayışı içerisine girdiği belirtildi.

YENİ İTTİFAK KURULACAK İDDİASI!

Kulislere göre Genel Başkan Meral Akşener parti tabanından gelen bu tepkilere kulak vererek bir yol haritası çizmek için kurmaylarıyla sık sık toplantılar yapmaya başladı. Bu toplantılarda İYİ Parti’nin Millet İttifakı’ndan ayrılarak Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti ile yeni bir ittifak kurabilecekleri gündeme alındı.

CHP DE DAVET EDİLECEK!

Yeni kurulacak ittifakın kontrolü tamamen İYİ Parti’de olacak. Bu ittifak sağlamlaştırıldıktan sonra CHP de HDP ile ilişkileri tamamen koparmak şartıyla ittifaka davet edilecek. Bu şekilde HDP devredışı bıraılacak ve açık veya gizli bir ittifak ortağı olmaktan çıkacak.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir