İzmir'de İftar Çadırı Hangi İlçelerde Kuruluyor? 2022 İzmir Ramazan Çadırı Adresleri

İzmir'de İftar Çadırı Hangi İlçelerde Kuruluyor? 2022 İzmir Ramazan Çadırı Adresleri
Ramazan ayında orucunu iftar çadırlarında açmak isteyen İzmirli vatandaşlar, iftar çadırı hangi ilçelerde kuruluyor araştırıyor. Haberimizde İzmir'deki ramazan çadırı adreslerini paylaştık.

Ramazan ayında ilk günler geride kalırken son iki yıldır pandemi ile boğuşan vatandaşlar dışarda iftar yapma şansı bulamamıştı. Sağlık Bakanlığı tarafından açılanan tedbirler ile 2020 ve 2021'de Ramazan ayında sokağa çıkma yasağı uygulanıyor ve bu nedenle vatandaşlar akrabalarıyla dahi orucunu açamıyordu.

Ancak pandemi tedbirlerinin gevşetilmesiyle Ramazan ayları da eski haline dönmeye başladı. Mübarek ayın geleneklerinden biri olan iftar çadırları ise 2 yıl aranın ardından bu yıl kurulmaya başlandı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ramazan çadırlarının nerede kurulduğuna yönelik araştırma yapılıyor.

İZMİR'DE İFTAR ÇADIRI NEREDE KURULUYOR? İZMİR RAMAZAN ÇADIRI ADRESLERİ

2 Nisan tarihinde başlayan Ramazan ayı vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. İlk iftarlarını ve sahurlarını yapanların aklındaki en büyük soru işaretlerinden biri iftar çadırlarının kurulup kurulmadığı oldu.

İhtiyaç sahibi olanlar ya da büyük kalabalıklarla birlikte orucunu açmak isteyen kişiler iftar çadırlarına yoğun ilgi gösteriyor. Tüm Türkiye'de kurulan iftar çadırları sayesinde vatandaşlar ücretsiz yemek yiyebiliyor. Bu kapsamda İzmir'de de birçok yerde iftar çadırı kuruldu. Vatandaşların yararlanmaya başladığı iftar çadırlarının adresleri de tek tek paylaşıldı.

İzmir İftar Çadırı Adresleri 2022:

Dumlupınar Mahallesi - Kasaplar Meydanı

Yeşilbağlar Mahallesi - Oca Pazar Yeri

Göksü Mahallesi - Muhtarlık Önü

Fırat Mahallesi - Muhtarlık Önü

Mustafa Kemal Mahallesi - Muhtarlık Önü

Yaylacık Mahallesi - Anneler Parkı Önü

Kozağaç Mahallesi - Çevikbir Meydanı

Çamlıpınar Mahallesi - Çamlıkule Pazar Yeri

İftarını ramazan çadırlarında açmak isteyen vatandaşlar, kendi bölgelerinde kurulan iftar çadırlarının adreslerini öğrenmek için belediyelerin internet sitelerini ziyaret edebilirler.

Emlak365.com