Jandarma Genel Komutanlığı atama kararnamesi ile ilk kadın general olan Özlem Yılmaz, kimdir, nereli, kaç yaşında, rütbesi neydi?

13 Ağustos tarihli atama kararnamesi ile yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı atama kararları kapsamında generalliğe atanan Özlem Yılmaz, Jandarma'nın ilk kadın generali olarak tarihe geçti.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın ilk kadın generale Özlem Yılmaz kimdir, kaç yaşında?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile 13 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2022/397, 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411) yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atılan imzalar kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde terfi ettirilen ve emekliye sevk edilen albaylar, generaller listesi de belirlenmiş oldu. 

Yayımlanan Jandarma Genel Müdürlüğü atama kararnamesi ile 11 general emekliliğe sevk edilirken, Jandarma Genel Komutanlığı'nda görevli 2 tümgeneral Korgeneralliğe, 16 tuğgeneral tümgeneralliğe, 14 albay ise tuğgeneralliğe yükseltilmiş oldu. Yayımlanan generalliğe yükseltilen isimler arasında Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Özlem Yılmaz'da yer aldı. 

TÜRKİYE'NİN İLK KADIN JANDARMA GENARALİ ÖZLEM YILMAZ OLDU! 

Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Özlem Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafında atılan imza ile yayımlanan kararname kapsamında Türkiye'nin ilk kadın Jandarma Generali oldu. Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Özlem Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile Tuğgeneralliğe terfi ettirildi. Yılmaz'ın yeni görevi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı olarak açıklandı. 

Jandarma Genel Komutanlığı atama kararnamesi ile ilk kadın general olan Özlem Yılmaz, kimdir, nereli, kaç yaşında, rütbesi neydi?

TÜRKİYE'DE İLK KEZ JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI BÜNYESİNDE ATANAN KADIN GENERAL ÖZLEM YILMAZ KİMDİR, TÜRKİYE'NİN İLK KADIN GENARELİ KAÇ YAŞINDA?

Albay Özlem Yılmaz, 13 Ağustos tarihli atama kararnamesi ile Türkiye'nin ilk Jandarma kadın generali olarak atanarak tarihe geçerken ismi de araştırılmaya başlandı. Şu ana kadar Özlem Yılmaz'ın yaşı ve memleketi hakkında bilgi açıklanmazken, söz konusu bilgilerin açıklanması ile haberimiz güncellenecektir.