Kabine Değişikliği Devam Edecek Mi? Reuters'e Konuşan Yetkiliden Şok İddialar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iki bakanı görevden alıp 3 bakan atamasını gerçekleştirince gözler yeni kabine değişikliği olup olmayacağına çevrildi. Kabine değişiklikleri devam edecek mi? Görevden alınacak yeni bakanlar olacak mı? Kimler bakan olarak kabinede yer almaya başlayacaklar?

Kabine Değişikliği Devam Edecek Mi? Reuters'e Konuşan Yetkiliden Şok İddialar!
Türkiye'de aylardır bir kabine değişikliği olmasına dair beklenti vardı. Ancak sürece yayılınca bu beklenti yerini kabine değişikliği olmayacak algısına bırakmıştı. Lakin dün gece sürpriz bir şekilde kabine değişiklikleri gerçekleşti. Ancak hala daha kabinede revizyona devam edileceğine dair bir beklenti sürüyor.

KABİNE DEĞİŞİKLİKLERİ DEVAM EDECEK Mİ?

Reuters'e konuştukları iddia edilen yetkililerin kabine değişikliklerinin bu yapılanlarla sınırlı kalmayacağını ifade ettikleri söylendi. Bu yetkililere göre en az 4-5 bakanlıkta daha kabine değişikliği yapılacak ama bu değişiklik için tarih olarak Ramazan Bayramı sonrası işaret edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oldukça yakın bir isim olduğu söylenen Reuters'e konuşan yetkili bir değerlendirme de yaparak, “Cumhurbaşkanı Erdoğan genellikle bir dönemde iki ayrı kabine ile çalışıyor. Şimdi yapılan değişiklikler de dönem ortası gibi görünüyor. Kongre oldu parti yönetimi değişti, TBMM yönetimi değişti. Şimdi sıra kabineye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine üzerine uzun uzun çalıştı. Bu revizyonun ilk parçasıydı. Devamı da gelecektir.” dediği iddia edildi.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ NEDEN ÖNE ÇEKİLDİ

Öte yandan Reuters'e konuşan yetkililer Ticaret Bakanı olarak atanan Mehmet Muş'un Berat Albayrak'a yakın bir isim olduğunu söylediler. Bakan Ruhsar Pekcan hakkında ortaya sürülen iddiaların kabine revizyonunu bir süre öne çektiği belirtildi. Diğer revizyon yapılacak bakanlıklar üzerindeki çalışmaların tamamlanamaması nedeniyle toplu kabine revizyonuna gidilemedi. Yalnızca çalışması bitirilen bakanlıklarda revizyon yapıldı.

YENİ KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Reuters'e konuşan kaynak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ne şekilde kabine değişikliği yaptığına dair de bilgilendirmede bulundu. Kabine değişikliğine dair beklentinin devam ettiğini söyleyen yetkili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bunun zamanlamasını çok iyi bir şekilde ayarladığını belirtti. Çünkü geçtiğimiz haftalarda kabine değişikliği bugün yapılacak, yarın yapılacak denilmiş ama gerçekleştirilmemişti. Beklenti medyada dillendirilince, isimlere basın yer verdiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine değişikliğini beklettiğini bildiren yetkili bu konuya özellikle dikkat çekti.
Yorumlar (0)