Kabine Değişikliği İddiasını Güçlendiren Gelişme! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Değişikliğini Ne Zaman Yapacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabinede değişikliğe gideceği iddiaları güçlenerek devam ediyor. AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesinden konuya dair bugün bir köşe yazısı kaleme alındı. Mehmet Acet'in kabine değişikliği konusunu işledi. Kabine değişikliği olacak mı, hangi bakanlar görevden alınacak, yeni bakanlar kim olacak?

Kabine Değişikliği İddiasını Güçlendiren Gelişme! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Değişikliğini Ne Zaman Yapacak?
Kabine değişikliği iddiaları güçlenerek devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine değişikliğine gideceği iddiası Yeni Şafak gazetesi tarafından da dillendirilmeye başlandı.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ İDDİALARINDA YENİ ŞAFAK AYRINTISI!

Yeni Şafak gazetesi köşe yazarlarından Mehmet Acet bugün “Kabine Değişikliğinin Eli Kulağında Mı?” isimli bir yazı kaleme aldı. Mehmet Acet, cuma günü bir bilgi aldığını ve gece Resmi Gazete'ye dikkat etmesi gerektiğini hem kabine değişikliği hem de Merkez Bankası başkan değişikliği olabileceği söylendiğini dile getirdi.

İKTİDARA YAKIN MEDYA KABİNE DEĞİŞİKLİĞİNİ DİLLENDİRDİ

Mehmet Acet ilgili köşe yazısına şöyle devam etti:

“Cumartesi sabahı uyandığımızda Merkez Bankası başkanının değiştiğini ve bonus olarak da İstanbul sözleşmesinden çıkıldığını öğrendik. Bu konuya dair bilgi sahibi olabilecek bir yetkili isimle görüşme yaptım. Bu görüşmede kabine değişikliği de olacağını ama beklemeye alındığını söylendi. Defalarca söylenen ve gerçekleşmeyen kabine değişikliği bu sefer gerçekten gündemde mi?

AK Parti'nin kongresinde endeksli bir kabine değişikliğine dair sinyaller epeyce arttı. Erdoğan bu defa çevresine sinyaller vermeye başladı. Çarşamba günü gerçekleştirilecek kongreye endeksli olarak kabine değişikliği yaşanabilir.

MKYK'da yeni değişimlerin olması bekleniyor. Denilene göre Cumhurbaşkanı Erdoğan bu değişiklikleri yaparken milletvekili olmayan isimlerin üzerine yoğunlaşacak. Mevcut bakanlar arasından MKYK'ya birileri girecekse kabine değişikliği daha önce gündeme gelebilir. Benim edindiğim izlenim parti içerisinde birden fazla görevi olanların görevleri azaltılacak.”

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Ortaya atılan bu iddiaların bu sefer muhalefete yakın gazetecilerden değil de AK Parti'ye yakın isimlerden gelmesi kabine değişikliğine dair iddiaları güçlendirdi. Bu hafta içerisinde konuya dair önemli gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)