Kabine Toplantısı Ne Zaman, Hangi Gün, Saat Kaçta Yapılacak, Tam Kapanma Kararı Alınacak Mı?

Türkiye'de koronavirüs ile mücadele kapsamında alınacak olan yeni kararların neler olacağına dair merak devam ederken tüm gözler kabine toplantısına çevrildi. Kabine toplantısı ne zaman, hangi gün ve saat kaçta yapılacak? Tam kapanma kararı alınacak mı?

Kabine Toplantısı Ne Zaman, Hangi Gün, Saat Kaçta Yapılacak, Tam Kapanma Kararı Alınacak Mı?
Türkiye'de koronavirüs salgının yüksek noktalarda seyretmesinin ardından vatandaşlar bu salgını kontrol altına alacak yeni kısıtlamaların neler olacağına dair merak yaşamaya başladılar. Türkiye'de koronavirüs kısıtlamaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde yapılan kabine toplantılarında belirleniyor. Peki bu hafta kabine toplantısı hangi gün yapılacak? Kabine toplantısı ne zaman gerçekleştirilecek. Ramazan ayında tam kapanma kararı alınacak mı?

BİLİM KURULU TOPLANTISINDA TAVSİYE KARARLARI ALINACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde yapılan kabine toplantıları genellikle Pazartesi günleri yapılıyor. Ancak koronavirüs kısıtlamalarının neler olacağına dair tavsiye kararları Bilim Kurulu toplantısında alınıyor. Bu tavsiye kararları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından kabine toplantısında bir sunum şeklinde açıklanıyor. Bunun üzerine kararlarla alakalı kabinenin nihai kararı belli oluyor.Ancak geçtiğimiz hafta Bilim Kurulu toplantısı yapılamadı. Bu toplantısının 12 Nisan 2021 Pazartesi günü yapılması bekleniyor.Alınması gereken tavsiye kararları belli olduktan sonra kabine toplantısı planlanacak.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, HANGİ GÜN, SAAT KAÇTA YAPILACAK

Kabine toplantısı için ne zaman yapılacağına dair net bir açıklama henüz gerçekleştirilmedi. Ancak kabine toplantısının 13 Nisan 2021 Salı günü yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bunun için Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın kamuoyunu bilgilendirmesi beklenirken kabine toplantısının Ramazan ayının ilk günü olan 13 Nisan 2021 Salı günü saat 15:00'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılması bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISINDA TAM KAPANMA KARARI ALINACAK MI?

Kabine toplantısında Ramazan için tam kapanma kararı alınmasına yönelik oluşan beklenti de değerlendirilecek. Ancak uzmanlara göre tam kapanma yerine kapsamlı kısıtlama kararlarının alınmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu kararların kamu ve özel sektörde mesai saatlerinin yeniden belirlenmesi, sokağa çıkma yasaklarının kapsamının arttırılması, 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasağı saatlerinin arttırılması gibi önemli uygulamalar olacağı bildirildi.
Yorumlar (0)