Kabine Toplantısından Şehirlerarası Seyahat Kısıtlaması Kararı Çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Ramazan Tedbirleri ve Kısmı Kısıtlama Kararları arasında sokağa çıkma yasağına dair maddeler yer aldı.

Kabine Toplantısından Şehirlerarası Seyahat Kısıtlaması Kararı Çıktı
Merakla beklenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem, yurtdışı meseleler, ekonomi ve destek konularının yanında vaka sayılarına karşı yeni tedbir önlemleri açıklandı.

ŞEHİRLERARASI SEYAHAT KISITLAMASI GETİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının son bölümünde koronavirüs ile mücadele sürecinde uygulanacak tedbirler hakkında alınan kararları açıkladı. 2020 yılı Ramazan ayında olduğu gibi tam kapanma olmayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan kısıtlamaların Kısmi Kapanma şeklinde uygulanacağını duyurdu.

Kısmi kapanma kapsamında sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere tüm tedbirler yenilendi.

Yenilenen kararlardan bir tanesi de şehirlerarası seyahat yasağı oldu. Uzun zamandır devam eden şehirlerarası seyahat izinleri yenilendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararı "Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahate izin verilmeyecek." olarak açıkladı.

Alınan Diğer Kararlar

Açıklanan kararlar ile Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan ayının ilk iki haftasında, sokağa çıkma yasağı saatlerinin güncellendiğini duyurdu. Daha önceki günlerde 21.00'de başlayan sokağa çıkma yasakları artık saat 19.00'da başlayacak. Haftasonu kısıtlamaları ise devam edecek. Ayrıca

65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlaması, Okul öncesi ile 8 ve 12 sınıflar haricinde diğer sınıflar uzaktan eğitime geçişi, Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu, benzeri mekanların faaliyetlerine bayram sonuna kadar ara vermesi, Lokanta ve benzeri işletmelerin paket servis ile hizmet vermesi, tüm organizasyonların ertelenmesi alınan diğer kararlar oldu.
Yorumlar (0)