Kasım Ayının İlk Anket Sonuçları Yayımlandı! Bugün Seçim Olsa Kim Kazanır, Hangi Parti Ne Kadar Oy Alır, Erken Seçim Olur Mu?

Ekonomide yaşanan dalgalanma sonrası vatandaşların seçim tercihlerinde bir değişiklik olup olmadığı da merak konusu olmuştu.

Kasım Ayının İlk Anket Sonuçları Yayımlandı! Bugün Seçim Olsa Kim Kazanır, Hangi Parti Ne Kadar Oy Alır, Erken Seçim Olur Mu?

Ekonomide yaşanan dalgalanma sonrası vatandaşların seçim tercihlerinde bir değişiklik olup olmadığı da merak konusu olmuştu. Partilerin oy oranları yapılan anket çalışmaları ile sürekli olarak ölçülmeye devam ederken Kasım ayının ilk anket sonuçları da açıklanmaya başlandı. Bugün seçim olsa kim kazanır, hangi parti ne kadar oy alır, erken seçim olur mu, vatandaş erken seçim istiyor mu? Soruların yanıtları haberimizde...

Kasım ayının ilk anket sonuçları açıklandı. İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından gerçekleştirilen erken seçim anketi ile Avrasya Araştırma Şirketi tarafından yapılan son seçim anketi sonuçları büyük ilgi gördü. ERKEN SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI AÇIKLANDI! VATANDAŞ ERKEN SEÇİM İSTİYOR MU?Son dönemde siyasetin en çok konuşulan gündem maddeleri arasında yer alan erken seçim hakkında yapılan anket çalışmaları ile vatandaşın nabzı tutuluyor. Bu anketlerden biri de İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi tarafından gerçekleştirildi. Farklı şehirlerde yaşayan 1500 katılımcı ile yapılan anket çalışmasına göre 18 Haziran tarihinde yapılan anket çalışmasına oranla seçmenlerin kararlarında büyük bir değişim yaşandığı görüldü. 

18 Haziran tarihinde aynı anket şirketi tarafında yapılan araştırmada ankete katılan kişilerin erken seçim olmalı anketine vermiş oldukları yanıt 32,8 ile sınırlı kalırken bu anket çalışmasında söz konusu oran yüzde 44,7 seviyesine yükseldi. Erken seçime hayır diyen kişilerin oranı ise yüzde 61,2 seviyesinden yüzde 52,4 seviyesine yükseldi. BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİ KAZANIR, PARTİLERİN OY ORANLARI YÜZDE KAÇ?Konu hakkında Avrasya Yatırım şirketi tarafından yapılan atama sonrasında Cumhur ittifakı oy oranı yüzde 32,7 olarak açıklanırken Millet İttifakı oy oranı ise yüzde 32,3 seviyesine yükseldi. 

AK Partinin oy oranı için ise ilk kez bu kadar düşük sonuçlar aldıklarını belirten anket şirketi kararsızlar dağıtılmadan AK Parti'nin oy oranını 25,5 olarak ölçtü. CHP 'nin oy oranı ise yüzde 22,1 seviyesine yükseldi. 

Kararsızların dağıtılması halinde ise AK Partinin oy oranı yüzde 32,6 ve CHP'nin oy oranı ise yüzde 28,2 olarak gerçekleşti. Emlak365.com 


Yorumlar (0)