Kemal Kılıçdaroğlu HDP İle İttifak Konusunda Konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yurt gezileri kapsamında Sinop'ta bazı temaslarda bulundu. Muhtarlarla bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu HDP ile ittifak yapıldığına dair iddiaları yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu HDP İle İttifak Konusunda Konuştu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop'ta bazı temaslarda bulunarak muhtarlarla bir toplantı yaptı. Muhtarların sorularına da yanıt veren Kemal Kılıçdaroğlu gündeme dair değerlendirme yaptı.

TÜRKİYE'NİN HER SORUNU ÇÖZÜLÜR

Türkiye'nin sorunlarını çözmek için talip olduklarını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz Türkiye'nin sorunlarını biliyoruz. Vatandaşla sürekli temas halindeyiz. Onlar bize gerçek problemlerini söylüyorlar. Biz bu sorunların tamamını çözeriz. Bu ülkenin çözülemeyecek bir sorunu yoktur. Yeter ki akılla hareket edin, bilimi dinleyin.” dedi.

128 MİLYAR DOLAR NEREDE?

Türkiye'nin zengin bir ülke olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Paramız yok diyorlar. Kesinlikle katılmıyorum. Bir ayda 128 milyar dolar kaybeden bir ülkenin parası olmaz mı? O parayla Türkiye'nin bütün köylerinin alt yapı sorunlarını fazlasıyla çözebilirdiniz. Anca ortada para yok. Nereye gittiğini de kimse bilmiyor. 128 milyar dolar kayıp ama nerede olduğunu öğrenemiyorsun. Merkez Bankası Başkanı araştırmak istedi görevden alındı.” ifadelerini kullandı.

HDP İLE İTTİFAKIMIZ YOK

HDP ile ittifak konusunda da açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Vatandaşın zihnini bulandırıyorlar. Bizim HDP ile bir ittifakımız var mı? Bir seçime beraber girdik mi? Bizim ittifakımızın adı Millet İttifakı'dır. Orada olan partiler CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'dir. Bir beşinci parti yok. HDP ayrı bir parti biz ayrı bir partiyiz. Biz çıkıp HDP ile bir parti olduk mu dedik? Ancak bizim tarihi bir misyonumuz var. Zulmün karşısında susmadık, susamayız. Haksızlık karşısında susamayız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan değil midir? Sevgili Peygamberimiz bunu söylemişse biz haksızlığa sessiz kalamayız. Biz dilsiz şeytanlardan olamayız. Bu insanlığın bir gereğidir.” şeklinde konuştu.

MELİH GÖKÇEK'İN BİLE HAKKINI SAVUNDUM

Haksızlık gördüğü zaman kim olursa olsun susmadığını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben yeri geldi Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'i de savundum. Milletin seçtiği bir belediye başkanını neden zorla istifa ettirdin dedim. Melih Gökçek CHP'limiydi? CHP'ye oy vermiş midir hayatında? Vermemiştir. Ama ben onu savundum. Çünkü haksızlığa uğradı. Doğru tektir ve partiden partiye, kişiden kişiye değişmez. O nedenle kim haksızlığa uğrarsa ben yanındayım. Sizde haksızlığa uğrarsanız gelin ben sizin de yanınızdayım.” dedi.
Yorumlar (0)