GÜNDEM

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce'nin Yeni Parti Kurma Çalışmaları Hakkında İlk Açıklama!

Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılarak yeni bir parti kuracağını açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk defa konuşarak Muharrem İnce'ye ve onunla beraber hareket eden milletvekillerine cevap verdi.

Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılarak yeni bir parti kuracağını açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk defa konuşarak Muharrem İnce'ye ve onunla beraber hareket eden milletvekillerine cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin partiden ayrılarak yeni bir parti kuracağını açıklamasının ardından ilk defa konuşarak konuya dair yorumunu kamuoyu ile paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Kocaeli İzmit Belediyesi’ni ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gündeme dair değerlendirme yapan Kemal Kılıçdaroğlu ardından ise basın mensuplarının kendisine yönelttiği sorulara yanıt verdi.

PARTİ KURMAK HERKESİN HAKKIDIR!

Bir gazeteci’nin Muharrem İnce’nin CHP’den istifa ederek yeni bir parti kuracağını açıklaması hakkında ne düşündüğünü sorması üzerine Kelmal Kılıçdaroğlu, “Bu konuda söyleyecek çok fazla bir şey yok. Bize hayırlı olsun demek düşer. Parti kurmak herkesin hakkıdır ve de serbesttir. İsteyen parti kurabilir. Biz kendi işimize bakıp halkımız için değer üretmenin derdinde olmaya devam edeceğiz.” dedi.

GENEL BAŞKANA MEKTUP YAZILMAZ!

Kemal Kılıçdaroğlu’na İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy’un bir mektup yazarak HDP ile ilişkilere dair duydukları rahatsızlıkları dile getirmeleri de soruldu. Bu konuda da açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleneğinden genel başkana mektup yazılmaz. Bunun usulü, adabı bu değildir. Genel başkandan randevu alınır ve gelinerek rahatsız olunan konular içtenlikle konuşulur. Kim arzu ederse telefonu açar, randevusunu alır ve karşılıklı oturarak fikirler tartışılır. Sorun varsa ortada bu konuda bir çözüm yolu aranır. Mektupla bu işler olmaz. Mektuba cevap vermeyi beklemenin ve bunu kamuoyu ile paylaşmanın ardından ne olduğunu aslında herkes biliyor. Bizim konuyu uzatmamıza gerek yok.” ifadelerini kullandı.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir