Kimliğini Değiştirmeyenler Dikkat! EGM'den 30 Haziran 2021 Uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü kimlik kartlarının kullanımına ilişkin uyarıda bulundu. EGM'den yapılan açıklamada KKTC'ye gidecek olan vatandaşlar için eski tip kimlik kartlarının kullanımlarının önümüzdeki günlerde sona ereceği ilan edildi.

Kimliğini Değiştirmeyenler Dikkat! EGM'den 30 Haziran 2021 Uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü yeni kimlik kartlarının kullanımına ilişkin bir uyarıda bulundu. 

EGM'DEN ESKİ KİMLİK KARTLARININ KULLANIMINA DAİR AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan basın açıklamasında, Kızey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gidecek olan vatandaşların, eski tip nüfus cüzdanları ile ülkemizden çıkış işlemlerinin 30 Haziran tarihinden sonra mümkün olmayağı bildirildi. 

EGM'nin Sosyal Medya Hesabından Paylaşıldı

EGM kamuoyuna yönelik açıklamasında KKTC ziyaretleri için 30 Haziran tarihinden sonra yeni kimlik kartlarının kullanılacağını duyuırdu. 

Twitter üzerinden ilan edilen basın açıklamasında, ""30 Haziran 2021 tarihi itibariyle KKTC'ye gidecek Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanlarıyla ülkemizden çıkış işlemleri sonlandırılacaktır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gidecek vatandaşlarımızın yeni tip kimlik kartı ile çıkması zorunludur." bilgisi verildi. 

YENİ KİMLİK NASIL ALINIR?

Yeni nesil kimlik kartlarının alınması için vatandaşların ilgili nüfus müdürlüklerinden başvuru almaları gerekiyor. Başvuru işlemleri sonrası vatandaşlar biyometrik fotoğraf ve diğer evraklarla yeni kimlik akrtları için başvuru yapıyorlar.

Emlak365.com

Yorumlar (0)