Konyaaltı Belediyesi Hangi Parti, Belediye Başkanı Kim, Hangi Partiden?

Konyaaltı Belediyesi Hangi Parti, Belediye Başkanı Kim, Hangi Partiden?
Konyaaltı Belediyesi işçilere yüzde 51 oranında rekor zam açıklayarak kamuoyuna konu olmayı başarırken Konyaaltı Belediyesi hangi partiden, Belediye Başkanı kim soruları araştırılmaya başlandı.

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş nedeni ile en çok asgari ücretli çalışanlar zorlanmaya başlanmış, vatandaş geçim sıkıntısına düşmüştü. İşçi maaşları bir kere daha gündeme gelirken Konyaaltı Belediyesi vermiş olduğu rekor zam ile kamuoyuna bomba gibi düştü.

Zam haberinin açıklanmasının ardından pek çok kişi Konyaaltı Belediyesi hangi partiden, Belediye Başkanı kim, Semih Esen kimdir, nerelidir, sorusunun yanıtını aramaya başladı. İşçilere yüzde 51 zam açıklayan Konyaaltı Belediye Başkanı kim?

KONYAALTI BELEDİYESİ HANGİ PARTİ, BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN ADAY OLMUŞTU?

İşçi maaşlarına yapmış olduğu yüzde 51 zam ile sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girmeyi başaran Konyaaltı Belediyesi en son 2019 senesinde yapılan yerel seçimde CHP'nin göstermiş olduğu aday tarafından kazanılmıştı. 2019 senesinde yapılan yerel seçimlerde CHP'nin aday göstermiş olduğu Semih Esen yüzde 66,85 oranında oy olarak birinci olmuş ve seçimi kazanmıştı. Seçimde ikinci olan aday ise AK Parti adayı olmuş ve yüzde 30,86 oranında oy almıştı.

Konyaaltı Belediyesi Hangi Parti, Belediye Başkanı Kim, Hangi Partiden?

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ESEN KİMDİR, NERELİ?

Yapmış olduğu açıklama ile Konyaaltı Belediyesi işçilerine yüzde 51 zam vereceklerini açıklayan Semih Esen 1972 doğumlu olup İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Avukat olarak Antalya'da meslek hayatına başlayan Esen umhuriyet Halk Partisi’nde İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Eğitim Sekreterliği ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 2019 senesinde Konyaaltı Belediye Başkanı adayı olarak gösterildi.