KPSS bezelye sorusunun yanıtı ne? 2022 KPSS sınavı bezelye sorusu doğru cevabı!

KPSS 2022 sınavı az önce sona erdi. Kamu Personeli Seçme Sınavı ile adayların zorlandıkları sorular gündeme gelmeye başlarken KPSS bezelye sorusu da en çok aranılanların başında yer aldı. KPSS bezelye sorusunun yanıtı ne?

KPSS bezelye sorusunun yanıtı ne? 2022 KPSS sınavı bezelye sorusu doğru cevabı!

2022 KPSS sınavı bezelye sorusu adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. İptal edilen KPSS sınavı bugün tekrarlanırken sınavdan çıkan adaylar soruların doğru yanıtlarını aramaya başladılar. 

Adaylar paragraf sorularının uzunluğu ve şıkların birbirine çok yakın olması nedeniyle zorlandıklarını dile getirirken pek çok aday ise bezelye sorusunda takıldı. Bezelye sorusu doğru yanıtı ne aramaları arttı. 

2022 KPSS SINAVI BEZELYE SORUSU DOĞRU YANITI NE?

Düzenlenin bir önceki sınavda çıkan soruların bir yayınevi tarafından hazırlanan sorulara olan benzerliği nedeniyle iptal edilmesi üzerine belirlenen yeni tarih 18 Eylül 2022 olarak ilan edilmişti. Bu sabah devlet memuru olmak ve kamu kurumlarına atanmak isteyen milyonlarca aday en yüksek puanı almak için bir kere daha sınava katılırken sınavda çıkan sorularda gündemi salladı. 

Özellikle de KPSS 2022 bezelye sorusu en çok yanıt aranan sorular arasında yer alırken sorunun doğru yanıtı ÖSYM tarafında beklenen soru kitapçığı ve cevap anahtarlarının yayımlanması ile belirlenecek. Emlak365.com sitemizi takip ederek sorunun doğru yanıtına açıklandığı anda ulaşabilirsiniz. 

Sorunun doğru yanıtı Gregor Mendel olacaktı.